1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En İyi Video İzleme Sitesi 2023

En İyi Video İzleme Sitesi 2023
En İyi Video İzleme Sitesi 2023

İçindekiler

En İyi Video İzleme Sitesi 2023 her yaştan insan tarafından ilgi görür. Zira içlerinde farklı kategorilerde binlerce içerik vardır. Bu bakımdan her yaştan insana hitap eder. YouTube bunların arasından en çok sevileni veya tercih edilenidir. Web sitemizin de YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

Platform Google’a ait olup Amerikan çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya ağıdır. 14 Şubat 2005 tarihinde kurulmuş olup genel merkezi San Bruno, Kaliforniya, ABD içerisindedir. Dünya çapında milyonlarca insan tarafından tercih edilmesi sebebiyle en iyi video siteleri içerisindedir.

Eğer YouTube yerine ne kullanabilirim diyorsanız, bunun dışında tercih edebileceğiniz farklı seçenekler de yer almaktadır.

DailyMotion

Bir video izleme sitesi olan DailyMotion, 15 Mart 2005 tarihine Fransa’da kurulmuştur. Dailymotion, Youtube gibi benzer bir arayüze sahip popüler çevrimiçi video web sitelerinden biridir. Dailymotion ayda yaklaşık 112 milyon ziyaretçi almaktadır.

Özellikleri incelendiği zaman kişilerin ana sayfada trend olan videoları arayabildiği, en üstteki arama çubuğunda veya kategoriler bölümünde arama yaparak daha fazla içeriği keşfedebildiği görülmektedir. Bu bakımdan YouTube ile benzer yapısı vardır.

İçerisinde mevcut içeriklerin sayısı oldukça geniştir. Takip edebileceğiniz çeşitli kanalları içerir. Buna NBA, çeşitli sanatçılar da dahildir.

Mobil Uygulama Fiyatları adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Metacafe

YouTube dışında farklı bir video izle sitesi arıyorsanız, Metacafe bunlardan bir tanesidir. Platform Temmuz 2003 tarihinde Amerika’da kurulmuştur. Site en iyi kısa form 90 saniyelik video siteleri arasındadır.

Genel anlamda hızlı ve kesin nasıl yapılır kılavuzları, ürün incelemeleri ve komik içerikler sunan ücretsiz bir video sitesidir. Film, müzik ve TV içeriğinden video oyunlarına ve spor içeriği sağlayıcılarına kadar, kısa biçimli içerik sunmak için şirketle ortaklık da kurmaktadır.

Kişiler YouTube gibi başkaları ile video paylaşabilmektedir. Oynatma kalitesi aynı zamanda belirlenebilmektedir. İçerikleri arasında ilginç ve komik videolar da vardır. Bu bakımdan YouTube yerine ne kullanabilirim diyorsanız tercih edilebilir.

En İyi Video İzleme Sitesi 2023
En İyi Video İzleme Sitesi 2023

9GAG

9GAG video izleme sitesi olarak yapabileceğiniz tercihlerden bir tanesidir. Platform 1 Temmuz 2008 tarihinde Hong Kong’da kurulmuştur. 9GAG, komik videolarla dolu bir web sitesidir. İçerisinde 6 bölüm vardır veya içlerinden herhangi birine tıklayarak binlerce farklı içeriğe ulaşılabilirsiniz.

İçerisinde bulunan videolar YouTube gibi düzenli olarak güncellenmektedir. Bu bakımdan özellikle komik videoların sayısı oldukça fazladır. YouTube yerine ne kullanabilirim diyenlerin tercih edebileceği seçeneklerden bir tanesidir.

Vimeo

Vimeo, video izleme siteleri arasında yapabileceğiniz tercihlerden bir diğeridir. Platform New York’ta Kasım 2004 tarihinde kurulmuştur.

Vimeo, çeşitli sanatçıları, görüntü yönetmenlerini, film yapımcılarını, fotoğraf profesyonellerini ve diğer sanatsal ustaları çalışmalarını bu kürsü aracılığıyla paylaşmaya teşvik eden yaratıcı bir platformdur.

Bir dizi yüksek kaliteli içeriğe ev sahipliği yapan en iyi HD video web sitelerinden biridir. 4K Ultra HD görsel içeriğin HDR ile hiçbir reklam olmadan keyfini çıkarmak, video izleme deneyiminizi arttırır.

Platform sadece yüksek kaliteli videolara odaklandığı için kalite seviyesi bakımından oldukça yüksektir.

Twitch

Twitch oyun videosundan TV dizilerine, talk Showlardan müziğe kadar farklı içeriklere sahiptir. Günümüzde özellikle canlı yayın özelliği sebebiyle insanlar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Video izle sitesi arıyorsanız yapabileceğiniz tercihlerden biridir.

Platform 6 Haziran 2011 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Özellikle oyun videoları hızlı bir şekilde güncellenmektedir.

Vevo

Vevo 8 Aralık 2009 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Müzik videolarını Vevo’da ücretsiz olarak izlenebilirsiniz. Bu bakımdan müzikseverler için özel bir şekilde tasarlanmıştır. 

Tüm bu video platformları YouTube dışında kullanılabilir. YouTube yerine ne kullanabilirim diyorsanız her biri ayrı ayrı incelenebilir.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Smart Tv Nedir

Yorumlar (3)