1. Anasayfa
 2. Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri

Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri
Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimlerini

Bu makalemizde Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimlerini anlattık. 10 Şubat’ta Warner Bros. Games, Harry Potter hayallerinizi yaşamanız için sizi Hogwarts Legacy (Cadılık ve Büyücülük Okulu’na) davet ediyor. Bu, okula girmek için gereken minimum ve önerilen özelliklerdir.

Hogwarts Legacy Neden Bu Kadar Çok Bekleniyor?

Harry Potter romanları, 1990’ların ve 2000’lerin başında modern İngiltere’de geçen bir gelişim öyküsü ile fantastik bir dünyaya ilham vererek bir nesil çocuk ve genç yetişkini büyüledi. Kahramanlık, aşk, fedakarlık ve kayıp gibi temalar, yedi romanlık hikaye çizgisinin sayfalarını doldurdu ve geniş ölçüde başarılı baskı serisi, eşit derecede başarılı bir film serisi için yol açtı. Tabii ki, birçok video oyunu uyarlaması da var. Bunlardan birçoğu, film ve roman hikaye noktalarını takip ederken, diğerleri evrende geçen spin-off başlıklarıdır.

Hogwarts Legacy, neredeyse on yıl aradan sonra (mobil spin-off’lar hariç) yayınlanan ilk PC ve konsol Harry Potter oyunudur. Aynı zamanda bir karakter yaratıcısı ve rol yapma öğelerini içeren bir anlatıyı da tanıtan ilk oyundur.

Hogwarts Legacy’den Ne Bekleyebilirsiniz?

Oyunun kalbinde büyü yer almaktadır. Farklı büyü okulları, saldırgan saldırılar ve savunma büyülerinin de dahil olduğu farklı beceriler öğretir. Bazı büyüler, keşif yapmak ve bulmaca çözmek için kullanışlı olan gizli nesneleri ortaya çıkarır; diğerleri gelen saldırıları veya büyüleri savuşturur. Düşmanları havada asılı bırakabilir, çevredeki nesneleri çağırıp fırlatabilir veya Antik Büyü’yü kullanarak düşmanlara eleştirel hasar verebilirsiniz.

Hogwarts Legacy’i Nereden Satın Alabilirim?

Hogwarts Legacy PC oyununu Epic Games Store veya Steam üzerinden 699 TL fiyatla sipariş verebilirsiniz. Oyun, 10 Şubat 2023’te PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümleri ile birlikte piyasaya sürüldü. Oyunun diğer platformlarda görünmesi için biraz beklemeniz gerekecektir.

Hogwarts Legacy, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One için ne zaman kullanılabilir olacak?
PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri 4 Nisan 2023’te piyasaya sürülecektir. Nintendo Switch sürümü ise daha sonra, 25 Temmuz 2023’te çıkacak, bu nedenle sabırlı olun.

Hogwarts Legacy’nin Minimum PC Gereksinimleri Nedir?

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)

CPU: AMD Ryzen 5 1400 (3.2GHz) veya Intel Core i5-6600 (3.3GHz)

Bellek: 16GB RAM

GPU: AMD Radeon RX 470 (4GB) veya Nvidia GeForce GTX 960 (4GB)

DirectX: Sürüm 12

Depolama: 85GB kullanılabilir alan

Hogwarts Legacy, HDD depolama desteği sunuyor, ancak SD depolama tercih ediliyor. Bu yapılandırmayla, oyunu Düşük Kalite ayarlarında (720p/30fps) oynayabilirsiniz.

Hogwarts Legacy’nin Önerilen PC Gereksinimleri Nedir?

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 (64-bit)

CPU: AMD Ryzen 5 3600 (3.6 GHz) veya Intel Core i7-8700 (3.2GHz)

Bellek: 16GB RAM

GPU: AMD Radeon RX 5700 XT, Intel Arc A770 veya Nvidia GeForce 1080 Ti

DirectX: Sürüm 12

Depolama: 85GB kullanılabilir alan gerektirir.

Bu PC yapılandırmasıyla, Hogwarts Legacy’yi Yüksek Kalite ayarlarında (1080p/60fps) oynayabilirsiniz.

Hogwarts Legacy Nasıl Oynanır?

PC’de, Hogwarts Legacy fare ve klavye kontrollerini destekler, ayrıca tam denetleyici desteği sağlar. Bu kontrollerin ne kadar özelleştirilebileceği bilinmemektedir. Oyun ayrıca Steam Deck Onaylı olduğundan, Steam Deck oyuncuları sevinebilirler.

PUBG Mobile, Bilgisayardan Nasıl Oynanır? Gameloop Nedir? makalemizi okumak için tıklayabilirsiniz.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (2)