PUBG Mobile Gameloop Nedir?

PUBG Mobile özellikle pandemi döneminde yükselen bir mobil oyundur. Evlerde kapalı kaldığımız günlerde oyun oynamak dışında yapılacak daha ilginç bir iş yoktu. Ancak gerçek şu ki, gün boyunca şarj noktasına yakın oturmak zorunda kalıp, üç kez telefon enerjisini harcıyorsunuz. Orta seviyede bir PC’de PUBG oynamak için Gameloop’un PUBG için en iyi ayarlarını kullanarak hazır mısınız? Evet, yanıldınız, dünya çapında nerede olursanız olun, PUBG Mobile’ı el cihazlarınızdan daha iyi bir PC’de çalıştırabilirsiniz. LD Player gibi birçok alternatif Emulator var, ancak PUBG Mobile ve Call of Duty için Gameloop en üstte geliyor.

pubg mobile
pubg mobile

Geçen yıl, kullanıcılar Tencent Game Buddy ile tanıştı. Çerçeve yeteneği nedeniyle Gameloop olarak görünme yeteneği ile koronayı aldı. Eğer kullandıysanız, aynı özelliklerle karşılaşacaksınız. Gameloop emülatöründe PUBG Mobile oynamak için, Emülatör ayarlarını Gameloop Emülatörü kılavuzlarına göre güncellemeniz gerekir. Gameloop performans kılavuzu ile aşağıdaki üç tür ayarı değiştirebilirsiniz: Gameloop ayarları, Sistem ayarları, PUBG Mobile ayarları. Zaman kaybetmeden, sana fare ve klavye kombinasyonu dünyasına geri götüreceğiz.
Gameloop PUBG için En İyi Ayarlar

PUBG için Gameloop indirme

Eğer Gameloop‘u kuruyorsanız, varsayılan olarak Call of Duty’i de yüklemeniz gerekir. Bu, sadece PUBG Mobile oyuncusuysanız performansınızı etkiler ve belleğinizi rahatsız eder.
Gameloop.fun adresinden Gameloop’un resmi web sitesine doğrudan gidin ve PUBG Mobile Kurulumunu indirin. Yukarıda belirtilen resmi web sitesinden indirin ve kurulumu gecikmeden tamamlayın. Gameloop u indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gameloop Temel Ayarları

Genel Ayarlar: Dört seçenekle karşılaşırsınız. Bu seçenekler arasında sadece “Gelişmiş Watermark’ı Gizle” seçeneğini işaretleyin.
İndirme Modu: “İndirme Öncelik Modu”nu seçmeniz gerekir. Bu mod, oyunlar ve güncellemeler için indirme hızını hızlandırmak için internet bağlantınızı kullanmanıza izin verir.

Gameloop Motor Ayarları

Rendering (Gameloop emülatörünüzün performansına göre seçmeniz gerekir)
DirectX+’ı seçin:

Bu seçeneği tercih ederseniz, PUBG Mobile FPS ve Gameloop Emülatörü performansı için en iyi özelliklere ve başarılara sahip olursunuz.

OpenGL (güncelleme):

Bazı eski GPU’ların DirectX yerine OpenGL ile daha iyi çalıştığı görülmüştür. Her ikisini de deneyin. Basit. Diğer ayarlar aynıdır. Referans için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz. İyi bir tahmin.

İyi bir tahmin için aşağıdaki tabloya bakın.

DirectX+ = İyi GPU + CPU
DirectX = İyi GPU + Orta GPU
OpenGL+ = İyi GPU + Orta CPU
OpenGL = Orta CPU + Orta GPU
Antialiasing (Kapalı/Devre Dışı):

Bu seçeneği kapatmanız gerekir, bu seçenek Gameloop ayarlarında kapat olarak adlandırılır. Bu adım, çok fazla RAM ve işlemci gücünü almaktan kaçınmak için size yardımcı olur. Aynı zamanda oyun oynarken görüntü bozukluklarını önlemek için de yardımcı olur.

Hafıza:

Bu seçeneği sistem RAM’inizle aynı veya ondan biraz daha düşük tutmanız gerekir. Örneğin, 4 GB RAM’iniz varsa 4096MB ayarlayın.

İşlemci:

Gameloop Emülatörüne oyun oynarken gereken tüm güçleri vermeniz gerekir. Diğer uygulamaları unutun. Sistem işlemcisi olan çekirdeklerle aynı olmalıdır.

Gameloop Oyun Ayarları

Bu sekme PUBG Mobile’yi Gameloop’da oynarken çok önemlidir.

Oyun Çözünürlüğü:

Bu oyunu oynamanın anlamı yoksa, düşmanlarını öldüremiyorsun ve tavuk dine ödülünü alamıyorsun. En düşük seçeneği seçerseniz, düşmanlarla başa çıkamayacaksınız ve oyunu kaybedeceksiniz. Bu nedenle çözünürlüğü azaltmayın, monitör çözünürlüğünüzle aynı olmalıdır.

Görüntü Kalitesi:

Bir oyuncuysanız veya gecikmelerden nefret ediyorsanız, bu seçenek Emülatör tarafından sunulan pürüzsüzlükte oyun oynarken en iyi deneyimi sunacaktır.

PUBG Mobil Oyun Ayarları

Hızlandırılmış Seçenek:

Oyununuzu başlattığınızda, sağ köşede “Hızlandırma seçeneğini” etkinleştirin. Daha iyi bir flick veya hızlı oyun deneyimi elde edersiniz.

Not: Bu son Gameloop Emülatör sürümünde mevcut değildir.

FPS Göster: Bu seçenek oyununuzun lag-free olup olmadığını bilmenizi sağlar.
Sağ üst köşede üç çubuk ikonuna tıklayın.
“FPS Göster” seçin.
Ekranınızın sol üst köşesinde oyun FPS’nizi göreceksiniz.

Sistem Ayarları

İşlem Önceliği:

Gameloop’da oyununuzu başlattığınızda, aşağıdaki yönergelere takip edin:
Alt + Tab tuşlarına basın.
Masaüstünüze geri dönün ve Görev Yöneticisini başlatın.
“AndroidEmulator.exe” işlemi seçin.
Ve sonra “YÜKSEK” olarak ayarlayın.
Allocated virtual Memory:

Sisteminiz RAM’den dolayı ekstra bellek gerekir. Gerçek belleğinizin iki katına çıkar çünkü sanal belleğiniz. Aşağıdaki adımları izleyin:

Kontrol paneline gidin.

Kontrol Panel’ine git.
Sonra “Sistem ve güvenlik” seçeneğine tıkla.
“Sistem” seçeneğini seç.
Sütunun sol köşesinde “Gelişmiş sistem ayarları” seçeneğini seç.
Sonra Performans ayarları > Gelişmiş > Sanal bellek.
Gerçek RAM’inizin iki katını ayarlayın, örneğin 8 GB RAM’iniz varsa 16 GB olarak ayarlayın.
Böylece, Gameloop için PUBG için en iyi ayarlar için tüm kurallar burada sona eriyor. Oyununuzu düzgün veya verimli şekilde oynayın.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir