1. Anasayfa
 2. Oyun Haberleri

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri
asetto corsa minimum sistem gereksinimleri

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri, bir çok mod desteğine sahip olan Asetto Corsa hala popülerliğini koruyor. Bir çok oyuncu oyunu zaten oynamaya başlamış olsa da, hala denememiş oyuncular var. Bu nedenle, bu makalede Assetto Corsa sistem gereksinimleri bilgilerini sizlerle paylaşacağız. Makalemizde oyunun hem minimum hem de önerilen sistem gereksinimlerini bulmak mümkündür. Listelere doğrudan gitmek isterseniz, listeler makalemizin altında sizi bekliyor. Listelere geçmeden önce biraz inceleme yapalım. İsterseniz şimdi inceleme kısmına geçelim.

Assetto Corsa Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Öncelikle, minimum listeye bakalım. İşletim sistemi olarak, Windows 7 Sp1 veya Windows 8 veya Windows 8.1 veya Windows 10 gereklidir. Ayrıca, işlemci açısından AMD Athlon X2 2.8 GHZ veya Intel Core 2 Duo 2.4 GHZ gereklidir. Minimum olarak 2GB RAM kesinlikle yeterli olacaktır. Video kartı olarak DirectX 10.1 desteği gereklidir. Örnek bir model olarak, AMD Radeon HD 6450 ve Nvidia GeForce GT 460 modelleri önerilmektedir. Depolama açısından, 15 GB yeterlidir.

Şimdi, Assetto Corsa sistem gereksinimleri listemizin önerilen kısmına bakalım. İşletim sistemi olarak, tekrar Windows 7 Sp1 veya Windows 8 veya Windows 8.1 veya Windows 10 gereklidir. İşlemci modeli verilmemiştir. Bunun yerine, AMD altı çekirdekli CPU veya Intel dört çekirdekli CPU olmalıdır. 6GB RAM gereklidir. Ayrıca, bir grafik kartı olarak, DirectX 11 desteği gereklidir. Örneğin, AMD Radeon 290x veya Nvidia GeForce GTX 970 modelleri gereklidir. Ancak, bu sefer gereken depolama alanı 30 GB’dır. İsterseniz bir sonraki oyun için de bilgi paylaştık. Şimdi, Assetto Corsa Competizione sistem gereksinimleri listemiz sizi bekliyor.

asetto corsa sistem gereksinimleri
Asetto Corsa sistem gereksinimleri

Assetto Corsa Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 Sp1 veya Windows 8 veya Windows 8.1 veya Windows 10
İşlemci: AMD Athlon X2 2.8 GHZ, Intel Core 2 Duo 2.4 GHZ
Bellek: 2GB RAM
Grafikler: DirectX 10.1 (örn. AMD Radeon HD 6450, Nvidia GeForce GT 460)
DirectX: Sürüm 11
Ağ bağlantısı: Geniş bant internet bağlantısı
Depolama alanı: 15 GB alan
Ses kartı: Entegre
VR Desteği: SteamVR veya Oculus PC. Klavye veya oyun kolu gereklidir.

asetto corsa minimum sistem gereksinimleri
Asetto Corsa minimum sistem gereksinimleri

Assetto Corsa Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 Sp1 veya Windows 8 veya Windows 8.1 veya Windows 10
İşlemci: AMD altı çekirdekli CPU veya Intel dört çekirdekli CPU
Bellek: 6GB RAM
Grafikler: DirectX 11 (örn. AMD Radeon 290x veya Nvidia GeForce GTX 970)
DirectX: Sürüm 11
Ağ bağlantısı: Geniş bant internet bağlantısı
Depolama alanı: 30GB alan
Ses kartı: Entegre

Atomic Heart Sistem Gereksinimleri adlı makalemiz de ilginizi çekebilir.

Assetto Corsa Nasıl Bir Oyun?

İtalyan video oyunu şirketi Kunos Simulazioni tarafından yaratılan yarış simülasyonu oyunu Assetto Corsa, İngilizce’de “Yarış Ayarı” anlamına gelir. Oyun, önemli ölçüde özelleştirme ve moddability desteğiyle inşa edilmiş olup gerçekçi bir yarış deneyimine vurgu yapıyor. Oyun ilk olarak 8 Kasım 2013’te Steam Erken Erişim programı aracılığıyla sunuldu. 19 Aralık 2014’te oyun Erken Erişim’den resmen piyasaya sürüldü. Oyunun yayıncısı olan 505 Games ve Kunos Simulazioni, 3 Haziran 2015’te oyunu Xbox One ve PlayStation 4’e 2016’da çıkaracaklarını ve 20 Ocak 2016’da bir yayın tarihi açıkladılar. Konsol sürümü, 24 Şubat 2016’da yapılan bir açıklama ile 3 Haziran 2016’ya kadar ertelendi. Daha sonra, 6 Mayıs 2016’da, 505 Games ve Kunos Simulazioni yeni bir çıkış tarihi verdi. Oyun daha sonra 26 ve 30 Ağustos’ta Kuzey Amerika ve Avrupa’da sırasıyla konsollar için kullanılabilir hale geldi. 29 Mayıs 2019’da, ikinci bir oyun olan Assetto Corsa Competizione satışa çıktı.

Assetto Corsa oyununu Steam üzerinden satın almak için tıklayın.

Oynanışı Nasıl?

asetto corsa önerilen sistem gereksinimleri
Assetto Corsa önerilen sistem gereksinimleri

Assetto Corsa sistem gereksinimleri makalemizde oynanıştan da bahsedelim. Gerçekçi bir sürüş deneyimi yaratmak için lazer taranan yarış pistleri üzerinde doğru fizik ve lastik modellemesi kullanarak çeşitli yol ve yarış arabalarıyla oynanan bir yarış simülasyonudur. Fare, klavye, direksiyon, oyun kumandası, üçlü ekranlar, TrackIR baş takibi ve VR başlıklı gözlükler dahil olmak üzere çeşitli çevre birimleri desteklenir, ayrıca profesyonel hareket sistemleri ve Nvidia 3D Vision gibi destekler mevcuttur. Yazılımı genişletmek için değiştirilmiş üçüncü taraf içeriği kullanmak mümkündür. Oyuncunun deneyimine uygun hale getirilebilen oyunun gerçekçilik ayarları, yapaydan “fabrika” seviyesine veya tamamen yardımsız hale getirilebilir. Hem çevrimdışı hem de çevrimiçi oyun için çok sayıda seans seçeneği ve modu bulunur.

Çevrimdışı kampanyada AI’ye karşı oynayabilir, özel etkinlikler, özel şampiyonalar, sıcak tur, hız yarışı, kaydırma, çekişme ve yarış hafta sonu seanslarında yarışabilirsiniz. Bir sunucu yönetici programı, LAN ve internet seansları için sunucuların oluşturulmasını sağlar. Kurulum arayüzü, kullanıcıların çevrimdışı / çevrimiçi bir seans başlatmadan önce araçlarını değiştirmelerine olanak tanır. Bu, vites oranları, lastik bileşenleri, lastik basınçları, yakıt, süspansiyon ayarları (anti-roll bar gibi), tekerlek oranları, süspansiyon yüksekliği, paket oranları, hareket aralığı, damper ayarları (şok absorberleri ve rebounders gibi), şişme amortisörleri, hizalama ayarlamaları vb. içerir. Araçtan bağımsız olarak, bunlar ayrıca süspansiyon ayarlarını da içerir. Sürüş yardımları gibi ek özelliklere anında ayarlamalar yapmak için kısayol tuşları vardır, bunlar çekiş kontrolü, ABS, turbo boost, KERS, ERS, motor freni ayarları ve fren eğilimi gibi özellikleri içerir.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir