1. Anasayfa
 2. Mobil Haberler

Mobil Uygulama Fiyatları

Mobil Uygulama Fiyatları
Mobil uygulama fiyatları

Mobil Uygulama Fiyatları – Mobil uygulama yaptırmak istiyorum diyen çok sayıda kişi vardır. Çünkü akıllı telefon teknolojisi her gün ilerlemekte, bu cihazlara yeni pek çok özellik getirilmektedir. Cep telefonları insanların sürekli yanında olduğu için kişiler istedikleri yerde istedikleri şeyleri yapabilmektedir.

Örnek olarak firmalar bir mobil uygulama ile kendilerini müşterilerine daha iyi tanıtabilmektedir. E-ticaret siteleri, mobil uygulamaları sayesinde müşterilerinin her yerde kendilerinden alışveriş yapmasına yardımcı olabilmektedir.

İş dünyasının yanı sıra girişimciler için de önemlidir. Birçok kişi bir oyun ya da farklı bir program hazırlatarak Google Play Store ya da App Store içerisinde sunmayı istemektedir. Bu nedenle mobil uygulama yapma maliyeti insanlar tarafından sıklıkla sorulur.

Mobil Uygulama Geliştirme Fiyatları Ne Kadar?

Mobil uygulama projesi olan kişiler bu sürece girerken uygulama yapma maliyeti ne kadar sorusunu sıklıkla sorar. Ancak bunun kesin bir yanıtı bulunmaz. Çünkü fiyatlara etkileyen farklı unsurlar vardır:

 1. Nasıl bir mobil uygulama istendiği fiyatları etkilemektedir.
 2. Mobil uygulama içinde nelerin olacağı fiyatları etkilemektedir.
 3. Uygulamanın kapsamı artıp özellikleri geliştikçe yapılması gereken işlemler de artmaktadır. Bu nedenle fiyatlar da etkilenir.
 4. Mobil uygulamanın tasarlaması için gereken süre fiyatı etkilemektedir.

Bu nedenle uygulama yazma fiyatları standart değildir ve farklılık göstermektedir.

Mobil Uygulama Nasıl Geliştirilir?

Mobil uygulama yaptırmak istiyorum diyenler süreci de ana hatları ile merak edebilirler. Genel anlamda bir mobil uygulama şu gibi aşamalar ardından meydana çıkar:

 1. Kişilerin bir mobil uygulama fikri belirlemesi gerekmektedir.
 2. Bunu ortaya koyabilmek için bir firma ile iletişime geçilip ortak karara vermeliler.
 3. Müşteri ile toplantı yapılarak gereksinimlerinin, isteklerinin öğrenilmesi. Hangi işletim sistemi için sunulacağının belirlenmesi.  Buna göre öneriler yapılarak bir projenin ortaya çıkarılması.
 4. Mobil uygulama geliştirme fiyatları konusunda bir öneri yapılması ve projenin onaylanması
 5. Mobil uygulamanın geliştirme sürecine başlanması

Her mobil uygulama özel olarak geliştirildiği için hangi yazılımların ve programlama dillerinin kullanıldığı farklılık gösterebilirler.

Mobil Uygulama Dilleri Neler?

Mobil uygulamada kullanılan diller, aplikasyonun hangi işletim sistemine göre tasarlandığına göre değişir. Bu bakımdan Objective-C ve Swift programlama dilleri, iOS iPadOS, tvOS, macOS, watchOS çalıştıran cihazlar için program geliştirmek için kullanılırlar.

Bunlar, iOS uygulamaları yazmak için anahtar dillerdir. Nesne yönelimlidir ve kodlama sürecinde benzer görevleri gruplandırmayı mümkün kılar. Ayrıca duruma göre C#, HTML5 ve Java da kullanılabilir.

Android için ise Python, C, C++, Java, gibi seçenekler yer almaktadır. Bu iki opsiyonun yanı sıra platformlar arası uygulamalar da mevcuttur. Platformlar arası uygulamalar, yerel olmayan bir dilde aynı anda birkaç platform için yazılır.

Bu dillerin her biri uygulamalara göre özel olarak seçilir. Müşterilerin projesi dinlendikten sonra ona en uygun olan tercih edilip ve profesyoneller tarafından hazırlanmaya başlanır.

Mobil uygulama fiyatları
Mobil uygulama fiyatları

Hazır Mobil Uygulama Var Mı?

Peki hazır mobil uygulama var mı? Sıfırdan bir mobil uygulama geliştirmek hem zaman hem de bütçe gerektirir. Bu nedenle insanlar hazır olan modellere daha fazla ilgi gösterir. Eğer hazır uygulama arıyorsanız, isteğinize yönelik bir Google araması size tüm seçenekleri gösterir.

Ardından size fiyat teklif edilenleri görüp, hazır mobil uygulama satın al için tüm opsiyonları değerlendirebilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken, hazır uygulamaların sizler için özel hazırlanmadığıdır. Dolayısıyla sizin, müşterilerinizin ya da hedef kitlenizin ihtiyaçlarına, gereksinimlerinize yanıt vermezler.

Dolayısıyla mobil uygulama yapan firmalar, size bu konuda daha profesyonel çözümler teklif ederler, Çünkü ihtiyaçlarınızı belirleyerek, buna göre hareket eder.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Firefox Os

Yorumlar (1)