1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Youtube 4k Video Yükleme

Youtube 4k Video Yükleme
Youtube 4k Video Yükleme

İçindekiler

4K videoları YouTube’a yüklemek için öncelikle bilgisayarımızda Youtube 4K video yükleme oluşturmamız gerekiyor. Öncelikle video çekerken 4K video kaydeden bir kameranızın olması gerekmektedir. Ardından bilgisayarınıza aktarın ve bu videoyu düzenleyen farklı uygulamalarla düzenleyin. Bu editörleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Düzenledikten sonra dışa aktarırken yapmanız gereken H.H.264 video kodekleri ve AAC ses kodekleri seçilir ve dışa aktarılır. Farklı formatlar seçebilirsiniz, ancak YouTube’a yüklerken hatalarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Lütfen bu işlemlerde belirtilen dosyaların ve codec’lerin YouTube önerileri olduğunu unutmayın. Bu adımları tamamladıktan sonra YouTube’a 4K videolar yükleyebilmek için bir Google hesabıyla oturum açın. 15 dakikadan uzun bir videosu yüklemeyi düşünüyorsanız, hesabınızı doğrulamayı unutmayın. Aşağıdaki format seçeneklerini düzenlemeniz gerekmektedir;

 • Dosya türü : MP4
 • Enkoder : H.264
 • Kare Hızı : Yerel (videoyu kaydetmek için kullanılan kare hızı)
 • Bit Hızı : 85 Mbps
 • Çözünürlük : 3840×2160
 • Örnek Hızı : 44100 Hz
 • Bit Hızı : 320+ Kbps
 • Ses Codec Bileşeni : AAC

4k Video İndirme Youtube

4k video indirme youtube için ilk önce indirmenizi sağlayacak bir site bulmalısınız. Tarayıcınızda YouTube’u veya başka bir video paylaşım web sitesini açın ve indirmek istediğiniz 4K videoyu bulun. Şimdi video url’sine sağ tıklayın ve kopyalayın. Şimdi Video İndirici’ye gidin ve araç çubuğunda URL Yapıştır’ı tıklayın. Üçüncü tıklamaydı. 4K video, yüklemeden hemen sonra aşağıda görünecektir: Sürükle ve bırak yöntemini kullandıysanız, bu sizin ilk ve son tıklamanız olabilir. Ama 4 diyelim.

İndirmek istediğiniz videonun yanındaki Başlat butonuna tıklayın. Gibi. Listeye birden fazla 4K video eklediyseniz araç çubuğunda Tümünü Oynat’a da dokunabilirsiniz. Bu da 1 tıklama olarak sayılır. En yüksek kalitenin seçildiğinden emin olun. Şimdi indirme işleminin bitmesini bekleyin. İndirirken yine de listeye video ekleyebilirsiniz.

Youtube 4k Video İndirme

Artık 720p ve 1080p videolar bile yavaş yavaş sona eriyor. Youtube 4K video indirme çağında standart tanımlı videolar yayınlıyorum ve dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’da da çok sayıda 4K içerik var. Ancak YouTube Premium’unuz yoksa YouTube videolarını çevrimdışı izleyemezsiniz. YouTube Premium üyeleri, videoları ve müzikleri çevrimdışı oynatmak için telefonlarına kaydedebilir. Ancak bu bile

‘den fazla 1080p çözünürlüğü destekler. YouTube içerik oluşturucuları, yükledikleri videoların MP4 sürümlerini yalnızca maksimum 720p çözünürlükte yükleyebilir.

Youtube 4k Video Yükleme
Youtube 4k Video Yükleme

4k Video İndir Youtube

YouTube videolarını 4K ve 8K dahil olmak üzere mümkün olan en yüksek çözünürlükte tamamen indirmenize izin veren birkaç üçüncü taraf uygulaması vardır. Bu uygulamalar, 4K ve 8K dahil olmak üzere YouTube videolarını bilgisayarınıza 4k video indir Youtube indirmenize olanak tanır.

Youtube 2160p

Video çözünürlük seçeneklerinde ise 1080p’nin yanı sıra 1440p 60 FPS ve Youtube 2160p 60 FPS gibi seçenekleri görüyoruz. Elbette bu seçeneklerin çıkması için ilgili videonun da YouTube’a 4K çözünürlükte yüklenmesi gerekiyor.

Bazı kullanıcılara göre Google’ın YouTube uygulamasında getirdiği bu değişiklik tam bir bug. Ancak, bazı kullanıcılar için bu bir hata değildir; Bunun kasıtlı bir yükseltme olduğunu düşünün. Kullanıcılar, YouTube’un daha düşük çözünürlüklü ekranlarda 4K seçenekleri sunabilmesinin çok olumlu bir gelişme olduğunu ve kullanıcıların videolardaki renkleri daha doğru bir şekilde görüntülemesini sağladığını söylüyor.

Videonun daha iyi kalitesi, yüksek tanımlı videonun daha yüksek bit hızından ve dolayısıyla meşgul ekranlarda daha düşük blok sıkıştırma yapılarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, daha yüksek çözünürlüklü bir videoyu daha düşük çözünürlüklü bir ekranda oynatmak, ölçek küçültme nedeniyle keskinliği de artırarak videonun genel olarak daha iyi görünmesini sağlar.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir