1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Salt Okunur Kişiler Nasıl Silinir?

Salt Okunur Kişiler Nasıl Silinir?
Salt Okunur Kişiler Nasıl Silinir?

Salt Okunur Kişiler Nasıl Silinir? – Salt okunur kişileri silme konusunda hata ile karşılaşanlar, doğal olarak bunu nasıl çözebileceğini sık sık sormaktadır. Her ne kadar başlangıçta zor gibi dursa da yapmanız gereken işlemler oldukça kolaydır. Eğer aşağıdaki adımları takip ederseniz, salt okunur özelliğini kaldırabilirsiniz:

 1. Eğer belgeyi daha önceden kaydetmişseniz, Microsoft Office butonuna ve ardından da Kaydet veya Farklı Kaydet üzerine tıklayın.
 2. Araçlar üzerine tıklayın.
 3. Genel seçenekler üzerine tıklayın.
 4. Salt okunur önerilir onay kutusunu kaldırın.
 5. Tamam üzerine tıklayın.
 6. Belgeyi kaydedin.

Bu adımları izledikten sonra dosya normal şekilde silinir.

MAC’de Kişiler Nasıl Silinir?

Peki MAC üzerinde salt okunur kişileri silme nasıl yapılır? Eğer MAC cihazınızdan bir kişyi silmek istiyorsanız, ilk olarak kişiler uygulama içerisinde bir ya da daha fazla kişi seçin. Ardından da sil tuşuna basın.

Eğer bir gruba ait olan kişileri seçerseniz, görünen mesaj üzerinde sil butonuna tıklayın. Böylece kısa süre içerisinde işlemler tamamlanacaktır.

Salt Kişi Android Cihazda Nasıl Silinir?

Salt kişi nasıl silinir Android cihaz kullanıcıları tarafından da sorulan bir durumdur. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa süre zarfında gerekli işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

 1. Sağ Sağ köşede bulunan kare şeklindeki ikon seçin.
 2. Açılan alt menüden kişiler sekmesi seçin.
 3. Hesabınıza senkronize olmuş kişiler görülürler.
 4. Silmek istedikleriniz seçilerek sil butonunu kullanın.

Böylece tüm işlemler tamamlanır. Salt kişi nasıl silinir Android ve iOS cihazlarda farklılık gösterir. Eğer iOS kullanıyorsanız iColud kişiler, takvimler veya anımsatıcılar saptanmış ŞEKLİNDE AYARLANIR. Kişiler, takvimler ve anımsatıcılar iCloud üzerine ise bilgileriniz iCloud tarafından otomatik bir şekilde güncellenir.

Şayet Google hesabı üzerine kayıtlıysa, öncelikle Google Kişiler’e gidilir. Ardından tek bir kişi veya birden fazla kişi seçeneklerinden biri kullanılır. Ardından tek yapılması gereken silme işlemini tamamlamadır.

Salt Okunur Kişiler Nasıl Silinir?
Salt Okunur Kişiler Nasıl Silinir?

PDF Salt Okunur Nasıl Kaldırılır?

Salt okunur PDF dosyalarında da görülebilir. Bunu kaldırmak oldukça kolaydır. İlgili PDF dosyasını açtıktan sonra düzen ve tercihler seçilir. Ardından da kategoriler bölümünden güvenlik (genişletilmiş) tercih edilir. Korumalı Alan Korumaları kısmında Başlangıçta Korumalı Modu Etkinleştir üzerine tıklayın veya bunu kaldırın.

 Salt Okunur Nedir?

Peki salt okunur ne demek? Salt okunur bilgisayarlarda sık sık karşılaşılan bir terimdir. Örnek olarak herhangi bir Microsoft Office dosyasına sağ tıklar ve özellikler derseniz, salt okunu kelimesini burada görebilirsiniz. Ancak bunun gerçekte ne demek olduğu birçok kişi tarafından bilinmez.

Salt okunur herhangi bir dosya içerisinde değişiklik gerçekleştirmeden, sadece okunabilecek bir yapıya sahip olan unsurdur. Bazen dosyalar açıldığı zaman, bunların salt okunur şeklinde açıldığı sıklıkla görülür.

Eğer internetten gelen bir dosya açılmışsa, ek güvenlik sağlamak üzeri bu işlem gerçekleştirilebilir. Bunun dışında herhangi bir ayardan da kaynaklanıyor olabilir.

Video kaynağı


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir