1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Whatsapp Araması Ekranda Görünmüyor

Whatsapp Araması Ekranda Görünmüyor
Whatsapp Araması Ekranda Görünmüyor

Gelen arama ekranda görünmüyor mu? Whatsapp araması ekranda görünmüyor bu sorun özellikle Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda oldukça yaygın bir sorundur. Bu sorun oluştuğunda telefon çalmaya devam eder ancak kimin aradığını göremezsiniz.

Kullanıcı incelemesine göre, Android’in eski bir sürümünü kullanıyorsanız bu sorunun ortaya çıkma olasılığı daha yüksektir. Neyse ki, sorunu çözmek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. Dilerseniz aşağıda detaylı olarak inceleyeceğiz.

Whatsapp Gelen Arama Görünmüyor

Whatsapp gelen arama görünmüyor gibi sorunlar, Android’in eski sürümlerinde daha yaygındır. İşletim sisteminiz eskiyse güncelleyerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bir güncelleme olup olmadığını öğrenmek için Ayarlar’a gidin ve Sistem bölümüne sistem güncellemesini yazın. Bu bölümde, bekleyen herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bildirimler, tüm

akıllı telefonlarda varsayılan olarak etkindir ve kullanıcının tüm gelen aramaları görmesine olanak tanır. Normalde bu ayarı kimse değiştirmez, ancak yanlışlıkla veya bir güncelleme nedeniyle değiştirirseniz ayarlarınız değişebilir.

Arama bildirimini tekrar açmak için ayarlara gidin. Uygulamalar ve Bildirimler bölümünde “Telefon” uygulamasını arayın. Telefonunuzun uygulama bildirimlerinin etkinleştirildiğinden emin olun. Bildirimler etkinleştirilmediğinde etkinleştirilir.

Whatsapp Araması Görünmüyor

Uygulama tercihlerini sıfırladığımızda mevcut uygulamalar varsayılan değerlerine geri yüklenecektir. Bu nedenle, muhtemelen olması gerektiği gibi çalışmaya başlayacaklar. Buna gelen Whatsapp araması görünmüyor sorunu da dahildir.

Bu sorunu çözmek için ayarlarda “Uygulamalar ve bildirimler” bölümüne gidin. Tüm uygulamaları göster. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve “Uygulama Tercihlerini Sıfırla” seçeneğine dokunun. Önbelleği temizlemek çoğu sorunu oldukça iyi çözer. Ekranınızda herhangi bir gelen arama görmüyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatarak önbelleği temizleyebilirsiniz.

Bunu yapmadan önce ayarlarda “Uygulamalar ve bildirimler” bölümüne gidip uygulamalarda telefon uygulamasını bulabilir ve depolama bölümündeki önbelleği temizlemeyi deneyebilirsiniz. Önbelleği temizledikten sonra, telefonunuzu yeniden başlatarak genel bir temizlik yapabilirsiniz.

Yukarıdaki çözümleri uyguladıktan sonra sorun çözülecek.

Whatsapp Araması Ekranda Görünmüyor
Whatsapp Araması Ekranda Görünmüyor 2023

Whatsapp Gelen Arama Ekranda Görünmüyor

2023 yılında Whatsapp gelen arama ekranda görünmüyor diyorsanız her cihazın bir enerji tasarrufu modu vardır. Güç tasarrufu modu, pilinizi daha verimli kullanmak için tasarlanmış bir eklentidir. Güç tasarrufu modu açıldığında, arka planda çalışan programlar kapatılarak pil ömründen tasarruf edilmektedir. Bu nedenle, güç tasarrufu modunu devre dışı bırakarak bu sorundan kurtulabiliriz. Android işletim sistemlerinde her uygulamanın izinleri vardır.

İsteğiniz üzerine bu izinler devre dışı bırakılırsa, uygulamanın işlevselliği sınırlanacaktır. Android cihazlarda WhatsApp kullanırken çalışan 7 farklı eklenti vardır. Bu eklenti, telefon eklentisini içerir. Telefon eklentisi devre dışı bırakıldığında böyle bir sorunla karşılaşabiliyoruz. Android kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bu sorun genellikle uygulamanın kapanmaya zorlanmasından kaynaklanabiliyor. Aslında, bazı bellek temizleme uygulamaları çok fazla bellek kullandıkları için kapanmaya zorlamaktadır.

Whatsapp Görüntülü Arama Ekranda Gözükmüyor

Whatsapp görüntülü arama ekranda gözükmüyor sorununu yaşıyorsanız, farklı bir ağdan bağlanmayı deneyin (örn. mobil veri yerine WiFi). Mevcut bağlantınız KVP (Kullanıcı Verileri Protokolü) için doğru şekilde yapılandırılmamış olabilir, bu da WhatsApp çağrılarının düzgün çalışmamasına neden olabilir.

Bir kablosuz (Wi-Fi) ağa bağlıyken WhatsApp araması yapamıyor veya alamıyorsanız, lütfen yönlendiricinizin güvenlik ayarlarının ve güvenlik duvarı yapılandırmasının, WhatsApp aramalarının düzgün çalışması için gerekli olan belirli bağlantı türlerini engellemediğinden emin olun.

Veya KVP güvenlik duvarı ayarları hakkında başka sorularınız varsa, lütfen daha fazla bilgi için ISP veya ISP’niz ile iletişime geçin.

Pil Tasarrufu ve Bluetooth bağlantısı da WhatsApp aramalarında sorunlara neden olabilir. Güç tasarrufu modu açıksa veya Bluetooth bağlıysa kapatın ve sorun devam ederse bize bildirin.

Ayrıca, telefonunuzu kapatıp yeniden başlatın ve başka hiçbir uygulamanın telefonunuzun kamerasını, mikrofonunu veya kulaklığını kullanmadığından emin olun.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir