1. Anasayfa
 2. Bilgiler

Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme

Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme
Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme

Telefonda konuşurken başka biri aradığında görme nasıl yapılır? Cep telefonları iletişimi oldukça kolay hale getirir. Her ne kadar başkalarını arama ve konuşma çok kolay olsa da bazı durumlarda bir görüşme esnasında başka bir insan arayabiliyor.

Bu gibi bir durum olduğunda, nasıl görüleceği birçok kişi tarafından düşünülür. Buna geçmeden önce, çağrı bekletme veya gelen aramayı görebilme özelliğinin Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell gibi  tüm operatörlerde ücretsiz olduğu bilinmelidir. 

Peki siz görüşme yaparken, gelen bir aramayı nasıl görebilirsiniz? Bu konuda endişelenmeniz gerekmez, çünkü siz görüşme yapıyor olsanız bile bir insan sizi aradığında çağrı gelecektir. Böylece kolay bir şekilde fark edebilirsiniz.

Bu gibi durumda çağrı bekletme nasıl yapılır, birçok kişi tarafından bilinmek istenebilirler. Bu iOS ve Android cihazlarda farklılık gösterir. Eğer aşağıda bulunan başlıkları incelerseniz, işletim sistemine göre bu sorunun yanıtlarını alabilirsiniz.

Android için Arama Bekletme

Bir görüşme yaparken başka bir aramanın gelmesi doğal olarak pek kişi tarafından arzu edilecek bir şey değildir. Telefon arama bekletme, bu gibi durumlarda oldukça kullanışlıdır. Eğer cihazınız Android ise ve ne yapacağınızı merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz:

 1. Telefonunuzun rehberini açın.
 2. Sağ ya da sol tarafta yer alan üç nokta veya ayarlar simgesine dokunun.
 3. Diğer ayarlar ekranına giriş yapın.
 4. Arama bekletme özelliğini bularak, aktif hale getirin.

Böylece yapmanız gereken tüm işlemler tamamlanır. Özellik hemen devreye gireceği için yapmanız gereken ekstra bir işlem  yer almaz.

iOS İşletim Siteminde Arama Bekletme

Android ve iOS cihazlarda bazı özelliklerin kullanımı farklılıklar gösterebilirler. Bu nedenle kişilerin işletim sistemi neyse, buna göre bakarak yanıt araması tavsiye ediliyor. Telefon arama bekletme iOS işletim sistemlerinde nasıl yapılır diyorsanız, aşağıdaki işlemleri takip edebilirsiniz:

 1. Ana sayfa üzerindeki ayarlar sembolüne dokunun.
 2. Karşınıza gelen ekrandan telefon şeklindeki uygulama simgesini ya da ismini dokunun.
 3. Arama bekletme ayarını bularak aktif hale getirin.

Bu adımları tamamlayarak, kısa süre içerisinde çözüm bulabilirsiniz. Eğer arama bekletme ayarı nasıl yapılır diyorsanız, böylece hem Android hem de iOS için zorluk çekmeden yapabilirsiniz.

Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme
Telefonda Konuşurken Başka Biri Aradığında Görme

Telefon Aramalara Nasıl Kapanır?

Kullanıcılar bazı durumlarda arama kabul etmek istemeyebilirler. Her ne kadar uçak modu çözüm gibi dursa da bu hem interneti hem de şebekeyi keser, böylece hem internete erişmek hem de SMS, WhatsApp iletisi almak mümkün olmaz.

Telefonları aramaya kapatma bu konuda devreye giren, pratik bir çözümdür. Bunun için aşağıda mevcut olan adımlar takip edilebilir:

 1. Telefonun ayarlar kısmına girin.
 2. Kablosuz bağlantı ve ağlar simgesine dokunun.
 3. Başka ayar mı arıyorsanız sorusu altından arama ayarlarına dokunun.
 4. Operatör arama ayarlarını gördükten sonra diğer seçeneğine dokunun.
 5. Arama engellemenin üzerine dokunun.
 6. Telefonu aramalara kapatmak için tüm gelen aramalar üzerine dokunun.

Bu işlemler her cihazda farklılık gösterebilirler, ancak genel hatları ile burada olduğu şekildedir.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir