1. Anasayfa
 2. Teknoloji

WhatsApp Son Görülme Sabitleme

WhatsApp Son Görülme Sabitleme
WhatsApp Son Görülme Sabitleme

WhatsApp son görülme sabitleme nasıl yapılır? WhatsApp günümüzde en çok tercih edilen ileitşim araçlarından bir tanesidir. İnternet üzerinden mesaj atmayı kolay hale getirmesi ile oldukçapratiktir. Pek çok özelliği olup, son görülme de bunlardan bir tanesidir.

Günümüzde çoğu insan, son görülme bilgisini sabitlemek ister. Ancak WhatsApp, buna yönelik bir özellik sunmaz. Ancak üçüncü parti uygulamaların buna yönelik özellikleri olduğu söylenir. Lakin WhatsApp bu tür uygulamaları desteklemez.

Dolayısıyla üçüncü parti uygulamalarda her zaman dikkatli olmanız, güvenlik problemlerinin bilincinde olmanız şarttır. Söz konusu uygulamalar telefonunuza erişim izni isteyeceği, bunu vermezseniz kullanılamayacağı için kişisel bilgilerinizi tehlikeye atabilir.

WhatsApp Son Görülme Nedir?

WhatsApp son görülme, bir kişinin gün içinde en son ne zaman görüldüğünü bilmenizi sağlar. Özellikle eşler, sevgililer ya da yakın arkadaşlar bu bilgiyi görmek isteyebilir. Eğer son görülmemesini öğrenmek istiyorsanız, ilgili kişiyle olan bir mesajlaşmanızı açmanız yeterlidir. Üst bölümdeki isimlere baktığınızda altta son görülme zamanı yazar.

Ancak bazı kişiler son görülme bilgisinin yer almadığını sorabilir. Bunun iki yanıtı vardır. Eğer karşı taraf son görülmesini kapatmışsa, bu bilgi kullanıcılara aktarılmaz. Eğer siz son görülmenizi kapatmışsanız, siz de başka kişilerin son görülmesini göremezsiniz.

WhatsApp Son Görülme Nasıl Öğrenilir?

WhatsApp son görülme, yukarıda bahsettiğimiz gibi kolayca öğrenilebilir. Ancak bir kişinin son görülmesini göremiyorsanız ve siz bu özelliği aktif hale getirmemişseniz, bunun sebebi karşı tarafın o özelliği kullanıyor olmasıdır.

Bu durumda son görülme zamanını öğrenmenin tek yolu, o kişiyle iletişime geçerek sormaktır. Bunu yapmak istemiyorsanız, WhatsApp uygulamasında bunu öğrenmenin bir yolu yoktur. Her ne kadar buna yönelik olarak sunulan aplikasyonlar olsa da dikkatli ve bilinçli olunmalıdır.

Zira WhatsApp, bu tarz uygulamaları desteklemez, dolayısıyla verdiği bilgiler kesin doğru değildir. Ayrıca bir takım güvenlik problemleri de vardır. Üçüncü parti uygulamalar, sizden birtakım erişim izinleri isteyebilir, eğer bunları sağlamazsanız aplikasyona da erişim yapılamayabilir.

WhatsApp Son Görülme Sabitleme
WhatsApp Son Görülme Sabitleme

WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Peki, WhatsApp son görülme kapatma nasıl yapılır? İnsanlar farklı sebeplerden dolayı WhatspApp son görülmesinin zamanının kapatmak isteyebilir. Her ne kadar zor gibi dursa da oldukça kolaydır. Aşağıdaki işlemleri takip ederek, bunu kısa sürede yapabilirsiniz:

 1. WhatsApp uygulamasına girin.
 2. Sağ üstte bulunan 3 nokta simgesine tıklayın.
 3. Ayarlara gelerek, hesap ve gizlilik yolunu takip edin.
 4. Son görülme ayarlarına girin.
 5. Burada herkes, kişilerim, hiç kimse seçeneklerinden birine tıklayın.
 6. Eğer hiç kimse derseniz, son görülme bilgisi kimse ile paylaşılmaz.

Özellik böylece aktif hale getirilebilir. Dolayısıyla ekstra bir işlem yapmanızı gerektirmez. Ancak belirttiğimiz üzere eğer hiç kimse olarak ayarlama yaparsanız, karşılığında siz de diğer kişilerin son görülme bilgisini göremezsiniz.

Video kaynağı


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir