1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Airpods Seri No Sorgulama

Airpods Seri No Sorgulama
Airpods Seri No Sorgulama

Airpods seri no sorgulama işlemi diğer apple marka cihazlar üzerinden kolayca yapılabilmektedir.

Iphone marka cihazlarla uyumlu olarak çalışabilen airpodlar aynı zamanda apple marka macbook bilgisayarlarla da uyumluluk göstermektedir. İki farklı sorgulama mümkün olurken cihazın kutusunda yer alan belgeler ile de seri numarası sorgulama yapılabilmektir.

Iphone cihazlar üzerinden airpods seri no sorgulama için takip edilmesi gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak ıphone cihazın ayarlar kısmına giriş yapılması gerekmektedir.
 • Daha sonra bluetooth butonuna tıklanarak cihazlara erişim sağlanmalıdır.
 • Bluetooth bölümünde çıkan cihazlar içerisinden airpods yazısı bulunmalıdır.
 • Ardından hemen yanında yer alan hakkında kısmına  (i işaretine) basılmalıdır.
 • Açılan ekranda airpodsunuza ait tüm teknik bilgilere ve seri numarasına ulaşmak mümkündür.

Bu aşamalar ipad, ipod touch, ipod ve apple watch cihazlar için de geçerli olmaktadır.

Macbook cihazlar üzerinden Airpods seri no sorgulama için takip edilmesi gereken adımlar ise şöyledir;

 • Macbook cihazdan “sistem ayarları” kısmına giriş yapılması gerekmektedir.
 • Daha sonra yine ıphone cihazlarda olduğu gibi bluetooth butonuna tıklayarak cihazlara ulaşmak gerekmektedir.
 • Açılan ekrandan airpods cihazının yan kısmında yer alan hakkında butonuna tıklayarak cihaz hakkındaki bilgilere ulaşmak mümkündür.

Airpods Orijinallik Sorgulama

Elektronik cihazlarda kişiler tarafından en çok merak edilen şey ürünlerin orijinal olup olmadığıdır. Yüksek fiyatlarla alınan cihazların orijinal olması kişiler için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Özellikle Apple ürünlerde yan sanayi ürünler oldukça yaygın bir hal almış olduğu için Airpods cihazlarında orijinal olup olmadığı merak konusu olmaktadır. Airpods orijinallik sorgulama da bu noktada oldukça önemlidir. Birçok Apple marka cihaz kullanan kişi kulaklık olarak Apple kulaklıklara yönelmektedir.

Airpods orijanllik sorgulama için uygulanabilecek birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri şöyle sıralamak mümkündür;

 • Airpods seri numarasını Apple’dan kontrol etmek
 • Kulaklık ve şarj kutusu tasarımını incelemek
 • Airpods özellikleri çalışıyor mu? Diye kontrol etmek

Airpods Seri Numarasını Apple’dan Kontrol Etmek

Apple üretmekte olduğu tüm cihazlara benzersiz seri numarası vermektedir. Bu nedenle elinizdeki cihazın seri numarası parmak iziniz gibi eşsiz olmaktadır. Cihazınızın seri numarasının başka herhangi bir cihazda bulunması mümkün olmadığı için seri numarası kontrolü yapmak cihazınızın orijinal olup olmadığını anlamanız hususunda yardımcı olmaktadır.

Airpods sorgulama işlemiyle Apple üzerinden kontrol edilen cihazlarda kayıtlı cihazlar rastlayamazsınız bu elinizdeki Airpods ürünün sahte olduğu anlamına gelmektedir.

Airpods Seri No Sorgulama
Airpods Seri No Sorgulama

Kulaklık Ve Şarj Kutusu Tasarımını İncelemek

Airpods pro orjinallik sorgulama işlemi kapsamında yapılabilecek bir diğer yöntem ise kulaklık ve şarj kutusunun tasarımını incelemektir. Yan sanayi ürünler her ne kadar orijinal ürünlere benzer olarak üretilseler de sahte ürünler bazı küçük nüans bilgilerle tespit edilebilmektedir. Kutuyu ve kulaklı incelerken dikkat edilebilecek en temel unsur yazım yanlış olmasıdır. Orijinal olmayan cihazlarda mutlaka harf hatası veya yazım hatası bulunmaktadır.

Aynı zamanda Apple Airpods olarak sadece beyaz renk kulaklık sattığı için siyah veya sarı renkte ürünler orijinal olmamaktadır.

Airpods max ise üreticisi tarafından gümüş, uzay grisi, pembe, yeşil ve gök mavisi olarak 5 renkte üretildiği için bu renkler dışında kalan hiçbir model orijinal kabul edilmemektedir.

Airpods Özellikleri Çalışıyor Mu? Diğer Kontrol Etmek

Airpods özellikleri çalışıyor mu? Diğer kontrol etmek cihazların orijinal olup olmadığını anlamanın aslında en basit yöntemlerinden biridir. Apple cihazlar herhangi bir sistemsel arıza söz konusu olmadığında diğer Apple cihazlarla kolayca eşleşebilmektedir.

Ancak eşleşme söz konusu değilse veya Airpords cihazlarının sunmuş olduğu özellikler elinizde bulunan cihazda çalışmıyorsa ürünün sahte olduğu anlamına gelmektedir.

Orijinal cihazlar IPhone ya da Macbook ile bağlantı kurulduğunda doğrudan ayarlar kısmında Airpords simgesi olarak belirmektedir. Bu simgenin belirlemesi de ürünün sahte olduğu anlamına gelmektedir


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Lenova Laptop