1. Anasayfa
 2. Mobil Haberler

Instagram Gizli Canlı Yayın İzleme

Instagram Gizli Canlı Yayın İzleme
Instagram Gizli Canlı Yayın İzleme

Instagram Gizli Canlı Yayın İzleme nasıl yapılır? Instagram bilindiği üzere canlı yayın özelliğine sahiptir. Bu birçok kişi tarafından aktif şekilde kullanılır. İzleyiciler zorluk çekmeden yayına rahatlıkla bağlanabilir.ler

Ancak bazen insanlar bir yayına gizlice bağlanmak, yani canlı yayını izlemek ancak gizli kalmak isteyebilirler. Bunun için düşünebileceğiniz farklı yöntemler vardır ve biri kullanıcı adınızı ve adınızı değiştirmektir. Bu adım adım aşağıda olduğu gibi gerçekleştirilebilirsiniz:

 1. Kullanıcı adını değiştirmek için Instagram profil bölümüne gidin ve Profili Düzenle üzerine tıklayın.
 2. Ardından mevcut kullanıcı adını silin ve yeni Kullanıcı Adını girin.
 3. Benzer şekilde, isterseniz adı da değiştirin.
 4. Değişiklikleri kaydetmek için sağ üst köşedeki sağ onay simgesine dokunun.

Böylece gizli canlı yayın izleme de böylece farklı bir isim aracılığıyla gerçekleşir. Ancak bunu tercih etmek istemiyorsanız ayrıntılı bir şekilde inceleyebileceğiniz farklı izleme seçenekleri de yer almaktadır.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Gizlice İzlenir?

Instagram canlı yayın girdiğim gözükmesin diyen birçok kişi vardır. İnsanlar farklı sebeplerden dolayı girdikleri canlı yayının bilinmemesini isteyebilirler. Bunun için hangi çözümlerin olduğu da bu konuda sık sık araştırırlar. Genel hatları ile şu gibi çözümler vardır:

 1. Kullanıcı adı ve adın profil ayarlarından değiştirilmesi
 2. IGTV videosu olarak izlenilmesi
 3. Yeni bir hesap oluşturulması

Bunların hepsi ayrı bir seçenektir. Tek tek her birini değerlendirip, Instagram canlı yayın izleme için tercih edebilirsiniz.

Videoyu IGTV Videosu Olarak Kaydettikten Sonra İzleyin

Instagram canlı yayına girdiğim gözükmesin diyen birçok kişi vardır. Bu gibi durumlarda neler yapabileceği birçok kişi tarafından düşünülür. Yukarıda verdiğimiz adımların dışında IGTV videosu olarak da izleyebilirsiniz.

Instagram, yayınlanan videoyu IGTV videosu olarak kaydetme seçeneği sunar. İçerik oluşturucular, video bittikten sonra canlı videoyu IGTV’ye kaydedebilirler. Videoyu IGTV videosu olarak kaydetmişlerse gizli şekilde izleyebilirsiniz.

Yeni Bir Hesap Oluşturma

Gizli bir şekilde Instagram canlı yayın izleme yapmak istiyorsanız, bir diğer seçenek de yeni bir hesap açmadır.

Bu tür canlı videoları onların haberi olmadan izlemek için başka bir boş hesap oluşturabilirsiniz. Ancak yeni bir hesap oluşturmak için, hesabı doğrulamak üzere yeni bir e-posta kimliğine ve cep telefonu numarasına ihtiyacınız olacaktır.

Yeni bir hesap oluşturduktan sonra izlemek istediğiniz videoyu oluşturan kişiyi takip edip, canlı yayınlarına bakabilirsiniz. Böylece kişi sizi görse bile aslında kim olduğunuzu bilemez.

Instagram Gizli Canlı Yayın İzleme
Instagram Gizli Canlı Yayın İzleme

Araçlar

Gizliden canlı yayın izleme nasıl yapılır istiyorsanız, yukarıdakilerin her biri birer çözüm olarak kullanılabilir. Her birini inceleyip, ardından size en uygunlarını tercih edebilirsiniz.

Eğer farklı seçenekler de arıyorsanız Instagram gizli canlı yayın izleme uygulaması gibi araçlar da vardır. Bu kapsamda yer alan farklı araçlar vardır. Ancak bu konuda dikkatli olmak da gerekir. Çünkü bu tür uygulamalar sıklıkla sizin hesabınıza erişim izni ister.

Bu nedenle güvenlik sorunlarına yol açar. Dolayısıyla bu tür seçenekler sunan web sitelerine ve uygulamalara dikkatli olunmalıdır. Instagram’ın üçüncü taraf uygulamalarını desteklemeği unutulmamalıdır.

Instagram Arka Plan Rengini Değiştirme da ilginizi çekebilir.

Hesap Olmadan Instagram Canlı Yayın İzlenebilir Mi?

Instagram canlı yayın gizlice izleme isteyen kişiler, Instagram’a giriş yapmadan videoya bakmayı da aklına getirebilirler. Lakin bilmeniz gereken bir nokta Instagram’ı ve tarayıcının tüm özelliklerini kullanmak için bir hesapta oturum açmış olmanız gerektiğidir.

Dolayısıyla canlı yayın izlemek istiyorsanız, bir Instagram hesabınızın olması gerekir. Eğer bir hesabınız bulunmuyorsa, platformun kendi sitesinden bu konuda gerekli işlemler kısa sürede gerçekleştirilebilir.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)