1. Anasayfa
 2. Bilgiler

Discord Silinen Mesajları Görme

Discord Silinen Mesajları Görme
Discord Silinen Mesajları Görme

Discord Silinen Mesajları Görme – Discord silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır? Mesajları, her platform kullanıcısının bildiği üzere silinebilmektedir. Ancak insanlar farklı sebeplerden dolayı sildiği bir mesajı sonradan görmek isteyebilirler.

Bu gibi durumlarda neler yapılabileceğine dair araştırmalar da yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi, söz konusu durumlar için sunulan uygulamalar ve botlardır.

Discord silinen mesajları görme botu ve uygulaması kapsamında çok sayıda seçenek vardır. Bunların hepsi tek tek incelenerek kullanılabilirler. Ancak bunların bir güvenlik sorunu oluşturabileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla Discord silinen mesajları görme plugin olsa da dikkatli elden bırakmamalıdır.

Discord Mesajları Nasıl Silinir?

Discord içerisinde mesajlar kolay bir şekilde silinebilmektedir. Bunun için adım adım aşağıdaki işlemleri takip edebilirsiniz:

 1. Discord hesabınızı açın ve sağ üst köşede görünen üç noktayı tıklamak için mesajın üzerine gelin.
 2. Mesajı Sil’i seçin.
 3. Açılır pencerede tekrar “Sil” seçeneğine tıklayıp kararınızı onaylayınız.

Böylece bilgisayar ile silme kısa sürede tamamlanacaktır. Eğer mobilden silmeyi isterseniz de şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Discord uygulamasını açın ve gerekirse oturum açın.
 2. Silmek istediğiniz mesajı bulun.
 3. Mesaja uzun dokunun.
 4. Sil’i seçin.
 5. Kararınızı onaylamak için tekrar Sil’e dokunun.

Bu sayede işlemler tamamlanır. Ancak böylece silme tamamlandıktan sonra bazen insanlar mesajlarını geri getimek isteyebilirler. Eski mesajları bulma zor gibi dursa da kolay şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir.

Discord Silinen Mesajlar Nasıl Görülebilir?

Discord eski mesajları görme nasıl yapabilirsiniz? Bunun için basit olarak verilerinizi istemeniz de mümkündür. Bunun için adım adım şunlar takip edilmelidir:

 1. Discord’da ayarlar bölümüne girin.
 2. Karşınıza gelen seçenekler arasından gizlilik ve güvenlik üzerine tıklayın.
 3. Tüm Verilerimi İste üzerine tıklayın.
 4. Verilerinizi iste üzerine tıklayın.

Böylece kısa sürede çözüm de bulabilirsiniz. Veri paketinizi e-posta ile göndermeleri yaklaşık 4 gün sürer. Veri paketinizde ödeme yöntemleriniz, profil resminiz, arkadaşlarınız, tüm DM’ler dahil pek çok şey vardır. Bu bakımdan başka kişiler ile paylaşılmamalıdır.

Dosya size gönderildiği zaman sadece eski Discord mesajlaşmasını kurtarmak için mesajlar klasörüne gitmeniz, ilgili mesajı bulmanız ve açmanız gerekir. Discord eski mesajları bulma nasıl yapılır diyorsanız, böylece kısa sürede çözüm alabilirsiniz.

Discord Gizli Odaları Görme

Discord’da kişiler farklı sebeplerden dolayı kanallarını gizliye alabilmektedir. Bunu yapmak oldukça kolaydır.

Özel kanallar, oluşturuldukları grupların veya sunucuların parçası olmayan kişiler tarafından görülmezler. Bu özel kanalın oluşturulduğu grubun parçası değilseniz, göremeyeceğiniz anlamına gelir. Ek olarak kişi bir gruptan çıkarılırsa, o grubun üyeleri arasında paylaşılan özel kanallara artık erişemez.

Lakin günümüzde bazı uygulamalar ve pluginler buna yönelik olarak sunulmaktadır. Bunların Discord gizli odaları görme konusunda yardım ettiği söylenmektedir. Ancak bunların güvenlik ihlali yapabileceği unutulmamalı, bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

Discord Silinen Mesajları Görme
Discord Silinen Mesajları Görme

Discord Silinen Kanalı Geri Getirme

Kanallar bilindiği üzere silinme özelliğine sahiptir. İnsanlar farklı sebeplerden dolayı bu özelliği kullanabilirler. Lakin bazı durumlarda pişman olarak bunu geri almak isteyebilirler. Discord silinen kanalı geri getirme nasıl yapılır, mümkün mü gibi sorular da bu durumlarda sorulur.

Bir Discord kanalını kaybetmek birkaç nedenden dolayı zor olabilir. Öncelikle önemli topluluk ve bağlantı kaynağı olabilir. Birçok insan için Discord, ilgi alanlarını paylaşan diğer kişilerle sosyalleşmek ve bağlantı kurmak için bir yerdir. Kanalın silinmesi bu durumun kaybedilmesini anlamına gelir.

Bunun dışında dosya paylaşmak veya etkinlik düzenlemek için kullanılan kanallar da vardır. Söz konusu kanalların silinmesi dosya paylaşımı ve etkinlik düzenlemede zorluklar meydana getirir. Ayrıca insanlar zaman harcadığı kanalın silinmesine üzülebilirler ve geri almak isteyebilirler.

Bununla birlikte Discord gerek bilerek gerekse kazayla silinen kanalları geri getirmek için seçenek sunmamaktadır.


Reaksiyon Göster
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (2)