1. Anasayfa
 2. Bilgiler

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme
Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Windows 10 wifi şifresi nasıl öğrenilir? İnsanlar sık sık kendi ağ şifresinin ya da daha önceden bağlandığı bir yerin parolasını unutabilir. Çünkü günümüzde akılda tutulan çok sayıda şifre, parola yer alır.

Bu gibi durumlarda, kişiler nasıl şifreyi öğrenebileceğini doğal olarak merak eder. Zor gibi dursa da aşağıdaki yöntemler takip edilerek yapılabilir:

 1. Windows 10’da başlangıç düğmesine tıklanır.
 2. Ayarlar ekranına girilir.
 3. Ağ ve internet, durum, ağ ve paylaşım merkezi yolu izlenir.
 4. Bağlantılar’ın yanında bulunan wi-fi adını seçin.
 5. Wi-fi durumuna gelerek, kablosuz özellikleri seçin.
 6. Güvenlik sekmesine geçtikten sonra karakterleri göster üzerine tıklayın.

Windows 10 wifi şifresi nasıl öğrenilir diyorsanız, tüm adımlar böylece tamamlanır. Bu nedenle zor gibi dursa da aslında sadece saniyelerinizi alır.

Wifi Şifresi Kutuda Ne Yazar?

Günümüzde birçok kişi modem ilk geldiğinde mevcut olan şifreyi değiştirmeden kullanır. Bu karmaşık bir yapısı olduğu için ezberlemesi oldukça zordur. Bu bakımdan wifi şifresi kutuda nerede yazar diyorsanız, sadece modem kutusunun arkasını çevirmeniz yeterlidir.

Burada yer alan etiketi okursanız, parola dahil bazı bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz. Bu modem ile birlikte gelen şifre olup değiştirilmezse istendiği kadar problemsiz bir şekilde kullanılabilir.

Windows 11 Wifi Şifresi Nerede Yazar?

İşletim sistemleri düzenli bir şekilde güncellenir. Bir işlemin hangi işletim sisteminde nasıl yapıldığı, her işletim sisteminde farklılık gösterebilir. Eğer son sürüm olan Windows 11’i kullanıyorsanız ve Windows 11 wifi şifresi öğrenme nasıl yapılır diyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Ayarlar ekranını açın.
 2. Ağ ve internet ayarlarını açın.
 3. Gelişmiş ağ ayarları üzerine gelin.
 4. Diğer ağ bağlayıcı seçeneklerine tıklayın.
 5. Ağ Paylaşım Merkezi açıldığı zaman, wifi’ye sağ tıklayarak Durum üzerine tıklayın.
 6. Kablosuz özelliklerine tıklayın.
 7. Güvenlik bölümüne girin.
 8. Karakterleri gösteri işaretleyin.

Windows 11 wifi şifresi öğrenme nasıl olur diyorsanız, bu işlemleri takip ederek kısa sürede sonuç alabilir, unutmuş olduğunuz şifreyi görebilirsiniz.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme
Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Android Wifi Şifresi Öğrenme

Wifi bağlantısı sadece bilgisayarlardan değil, mobil cihazlardan da gerçekleştirilebilir. Bir telefonla ağa bağlandığı zaman ağ şifresi kaydedilir. Ancak bir süre sonra şifreyi görmek istediğiniz zaman can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilir. Çünkü Android 9 ve daha düşük işletim sistemli cihazlarda root işlemi gerekir.

Ancak Android Q veya üzeri bir cihaz kullanıyorsanız ve Android wifi şifresi öğrenme nasıl yapılır diyorsanız root gerekmez. Sadece Ayarları açmanız, ardından bağlantı ve internet üzerinden wi-fi’ye dokunmanız yeterlidir. Bundan sonra kayıtlı ağlar ve ağ adı yolu izlenir.

Son olarak paylaş diyerek, şifrenizi girmeniz gerekir. Bundan sonra QR kodu ile işlem kısa sürede yapılabilir. Ağa bağlanmak da bu sayede oldukça pratiktir.

Video kaynağı


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir