1. Anasayfa
 2. Bilgiler

Xiaomi Hoparlör Temizleme

Xiaomi Hoparlör Temizleme
Xiaomi Hoparlör Temizleme

İçindekiler

Xiaomi telefonlarda hoparlör temizleme çok fazla araştırılmaktadır. Burada birçok kişinin ilk defa duymuş olduğu bir durum söz konusu olabilir. Evet, telefonlarda hoparlörün temizlendiğini biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız telefonlarda hoparlör temizlenmektedir. Telefonda çocuğunuz bir ses yardımıyla hoparlör üzerinde olan toz ve kirin arındırılması mümkündür. Baz titreşimleri gönderilerek üzerindeki toz ve su dışarı atılmaktadır. Ve hoparlörün daha iyi ses çıkardığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bazı telefonlarda hoparlörü temizleme özelliği de bulunmaktadır. Bunlardan biri de bu telefon markasının telefonlardır.

Xiaomi telefonlarda ahize temizleme özelliği bulunmaktadır. Ama bu bazen gizli bir özellik olarak görünmektedir. Bu özelliği aktivite aktifleştirmek için de birçok aktivite programından faydalanabiliriz. Hoparlör temizleme sesi daha iyi çıkmasına fayda sağlamaktadır. Daha kaliteli olarak hem ses duyabilirsiniz hem de sesiniz diğer tarafa daha iyi olarak gitmektedir. Hoparlör temizleme ile alakalı olarak kendiniz de kolaylıkla bu işlemi yapabilirsiniz. Aynı zamanda telefon ile alakalı olarak fabrika ayarlarına dönmek de hoparlör için yol olabilir. Bu genel anlamıyla telefonunuz için de bir temizlik işlemi anlamına gelmektedir.

 Hoparlör Temizleme Nasıl Yapılır?

 Hoparlör temizleme nasıl yapılır öncesinde manüel olarak da yapabileceğiniz bir durum söz konusudur. Aynı zamanda bazı telefonlarda program olarak da bu tarz bir seçenek bulunmaktadır. Hoparlörü temizleme kişinin sesinin daha iyi duyulması ve karşısı daha iyi duyması açısından çok önemlidir. Aynı zamanda ses kalitesi olarak dinlenen müziğin daha iyi olması da söz konusu olabilmektedir. Manuel olarak bir hoparlör temizleme işlemi yapmak istemeniz durumunda küçük bir diş fırçası yardımı ile temizleyebilirsiniz.

 Diş fırçasıyla orta kıllı bir diş fırçası ve yumuşak bir diş fırçası ile temizleme yapabilirsiniz. Ama çok yumuşak olmaması gerekmektedir. Çünkü yumuşak kıllar hoparlörde olan kirliliği dışarıya bazen çıkamamaktadır. Çok sert olması da hoparlörün dediklerine ulaşmak için sıkıntı yaratmaktadır. Bu anlamda orta kıllı orada sertlikte olan bir diş fırçasıyla hafifçe temizleme işlemi yapabilirsiniz.

Xiaomi Hoparlör Temizleme
Xiaomi Hoparlör Temizleme

 Telefon Hoparlörü Temizleme Nasıl Olur?

 Telefon hoparlörü temizleme işlemi için birkaç fazla yöntem bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi fon makinesi basınçlı hava spreyi gibi birkaç alet bularak bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Nemli bir bez ile temizleme sağlayabilirsiniz. Tüm bunlar yüzeysel olarak kilitlerin azalmasına yol açacaktır. Ama daha derinde olan bir temizleme işlemi için kişinin bir yetkili servise görünmesinde fayda olacaktır.

 Telefonlar teknolojik aletler olması sebebiyle belli bir mekanizmaya sahip olan ürünlerdir. Bu anlamda kişinin tek başına telefonun içini açması ya da hoparlörü kurmaması çok doğru yöntemler değildir. Hani yukarıda bahsedilen birkaç yöntem denendikten sonra eğer ki hâlâ ses kalitesinde bir düzelme meydana gelmiyorsa en son çare fabrika ayarları olabilir. Hala bir düzelme sağlanmıyor ise büyük ihtimalle hoparlörün birinde bir patlak durumu söz konusudur. Bu anlamda da yetkili servis tarafından hoparlörün değiştirilmesi gerekmektedir.

Xiaomi telefon için özellikle kendi yetkili servisine gitmek çok önemlidir. Çünkü burada farklı yetkili servislerle yapılan alışverişlerde bazı orijinal olmayan parçaların takıldığı görülmüştür. Aynı zamanda telefonda daha farklı sıkıntılar da ortaya çıkabilmektedir. Bu sebepten kaynaklı olarak telefonun kendi yetkili servisine gösterilmesi daha doğru olacaktır. Garanti süresi bile bitse bitmiş ol da dahi belli bir miktar karşılığında telefonun tamiratını niye yaptırması mümkündür. Hoparlör ve telefon temizliği için aynı zamanda kılıf da kullanmak çok fazla toza ve mikroba maruz kalmasının önüne geçecektir.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

Yorumlar (1)