1. Anasayfa
 2. Oyun Haberleri

Clash Of Clans 9 Seviye Köy Düzeni

Clash Of Clans 9 Seviye Köy Düzeni
Clash Of Clans 9 Seviye Köy Düzeni

Clash of Clans 9 seviye köy düzeni en iyi savunma için nasıl kurulabilir? Clash of Clans günümüzde dünya çapında milyonlarca oyunca sahiptir. Herkes kendini oyunca geliştirmek, daha fazla kupaya sahip olmak ister. Bunun için köyünüzü nasıl savunduğunuz çok önemlidir.

Çünkü doğru bir köy savunması, saldırı aldığınızda kendinizi daha iyi şekilde korumanıza olanak tanır. Böylece kaynaklarınız da en az hasarlar kurtulabilirler.

Eğer Clash of Clans 9 seviye köy düzeni en iyi savunma nasıl yapılır diyorsanız ve fikirlere açıksanız, yazımızı kontrol ederek aradığınız fikirlere ulaşabilirsiniz.

Köy Düzeninde Nelere Özen Gösterilmeli?

Clash of Clans 9 seviye köy düzeni en iyi savunma yapmak için ilk seviyeler çok önemlidir. Çünkü ilk seviyelerde güzel bir plan oluşturursanız, ilerleyen levellerde daha kolay bir şekilde hareket edebilirsiniz. Temel olarak şu gibi konulara özen göstermeniz öneriliyor:

 1. Sıçrama Hasarı Veren Binaların Konumlandırılması
 2. Topçuların ve Okçu Kulelerinin Konumlandırılması
 3. İki kat sur çekilmesi
 4. İnşaatların uzak noktalarda olması

Clash of Clans 9 seviye köy düzeni en iyi savunma nasıl yapılır diyorsanız, bunların hepsi özen gösterilmesi gereken başlıklardır. Bunların yanı sıra binalar da sürekli yüksek seviyede olmalıdır. Çünkü surların yüksek level olması, yıkılmadan daha fazla hasar alabilmesini sağlar.

Savunma binalarının daha yüksek seviye olması ise hem daha bozulmadan önce daha fazla hasar almasına hem de daha fazla hasar vermesine olanak tanır. Ayrıca aşağıdaki başlıklara da dikkat ederek, daha iyi çözümler elde edilebilir.

Sıçrama Hasarı Veren Binaların Konumlandırılması

Topçu ve okçu kuleleri düşman birimlerine tek tek zarar verir. Eğer kaynaklarınızı daha iyi korumak istiyorsanız, toplu hasar veren savunma binaları daha avantajlıdır. Bunlardan birincisi havan toplarıdır.

Menzili geniş olan havan topları ateş ettiğinde daha fazla düşman birimine hasar verebilirler. Ayrıca onları bir anlığına durdurarak zaman da kazandırabiliyor. Bu bakımdan mümkün olduğu kadar içerde olması öneriliyor. Böylece daha fazla ateş etme olanağı bulabiliyor.

Bunun dışında büyücü kuleleri de toplu hasar verir. Dolayısıyla bunlara da özen gösterilmesi önerilir. Ancak menzilleri daha düşük olduğu için dikkatli bir şekilde konumlandırılmalıdır. Clash of Clans 9 seviye köy düzeni en iyi savunma böylece daha iyi yapılabilir.

Clash Of Clans 9 Seviye Köy Düzeni
Coc 9 Seviye Köy Düzeni

Topçuların ve Okçu Kulelerinin Konumlandırılması

Okçu kuleleri ile topçular her ne kadar birimlere tek tek hasar verse de Coc 9 seviye köy düzeni en iyi savunma için oldukça önemlidir. Eğer bozulmadan önce daha fazla hasar alabilmelerini istiyorsanız, surla çevirmek öneriliyor.

Böylece düşmanlar savunma binasına saldırmadan önce öncelikle surları yok etmek durumunda kalır. Bu sayede size zaman kazandırır.

İki Kat Sur Çekilmesi

Bir kat sur çekilmesi yeterli gibi dursa da değildir. Çünkü okçu gibi menzili birimler surların arkasındaki binalara yine de saldırabilirler. Bunu önlemek istiyorsanız, ikinci bir sur çekmek tavsiye ediliyor. Böylece okçular da önce sura saldırmak durumunda kalır.

İkinci suru kurarken isterseniz ilk surun hemen arkasına yerleştirebilir isterseniz aralarında bir boşluk bırakmayı tercih edebilirsiniz. Coc 9 seviye köy düzeni en iyi savunma böylece daha etkili ve verimli şekilde yapılabiliyor.

Clash of Clans Play Store sayfası için tıklayabilirsiniz.

İnşaatların Uzak Noktalarda Olması

İnşaatçılar Coc 9 seviye köy düzeni en iyi savunma için oldukça önemlidir. Çünkü uzak köşelere yerleştirirseniz, düşmanın bazı birimleri bunlara yönlebiliyor. Böylece savunmanız düşman birimleri ile daha iyi mücadele edebilirler.

Ayrıca düşmanınız kaynaklarınızı ele geçirmiş olsa bile uzak köşelerde olan inşaatçılar daha fazla kupa kaybetmenizi önler.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir