1. Anasayfa
 2. Bilgiler

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu
Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

İçindekiler

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu – Günümüzde özellikle kişiler bir konu hakkında danışmak, bilgi almak, tartışmak veya görüşleri incelemek için bilgi paylaşım platformlarını sıkça tercih etmektedir.

Bu platformlar, insanların birbirleri ile bilgi alış verişinde bulunabildiği ve bu sayede de bilgi sahibi olabildiği veya bilgi veren taraf olarak yardımcı olabildiği platformlardır.

Bununla birlikte kişilerin etkileşime girdiği bilgi platformlarının haricinde yalnızca bilgi vermek amacıyla hizmet veren tek taraflı ve bilgi almak için kullanılan platformlar da bulunmaktadır.

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu için kişiler tarafından tercih edilen pek çok popüler bilgi paylaşım platformu bulunmaktadır. Bu platformlar bir konu hakkında birleşilen özel bilgi paylaşım amaçlı platformlar olabildiği gibi tamamen genel bilgi paylaşım platformları da olabilmektedir.

Bilgi alışverişi sağlanan bu siteler ve platformlar sayesinde kişiler, aradıkları bilgiye ulaşabilmekle birlikte, özellikle de bir konu için kişilerin bu konuda neler düşündüğünü de inceleyip değerlendirebilmektedir.

Kendi içerisinde özellikle forum tarzı kişilerin karşılıklı iletişime girdiği bilgi paylaşım platformları ve kişilerin aradığı bilgilere ulaşabildiği mesaj ve yazışma odaklı olmayan bilgi paylaşım siteleri olarak ayrılmaktadır.

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Bilgi paylaşım siteleri için günümüzde kişilerin tercih ettiği ve edebileceği pek çok popüler bilgi paylaşım sitesi bulunmaktadır.

Bu siteler, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kişilerin iletişim kurarak bilgi paylaşımı ve alışverişi yaptığı siteler olabildiği gibi doğrudan bilgi veren siteler olarak da bulunmakta ve özellikle de kişiler bazı konularda o konuya özel bilgi paylaşım sitelerini de rahatça bulabilmektedir.

Bilgi alıyorum bilgi paylaşım platformu içerisinde yer alan bu siteler, kişilerin hayatını oldukça kolaylaştırır. Aynı zamanda pek çok sorunun cevabı ve pek çok problemin çözümü olabilmektedir. Günümüzde kişiler tarafından çeşitli amaçlarla en çok tercih edilen bilgi paylaşım siteleri arasında ise şunlar ön plana çıkmaktadır;

 • Armut.com
 • KızlarSoruyor
 • Ekşi Sözlük
 • Vikipedi
 • E-Ödev
 • Tecnopat
 • Onedio
 • Reddit
Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu
Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük, kişiler tarafından en çok kullanılan ve tercih edilen bilgi paylaşım sitelerinden biridir. İçerisinde her konuda kişilerin düşüncelerinin, bilgilerinin ve değerlendirmelerinin yer aldığı, bir konu başlığı altında o konu ile ilgili kişilerin toplanarak yorumlar yapabildiği oldukça popüler bir sitedir.

Konu hakkında bilgisi olan kişiler deneyimini ve bilgilerini bu başlıklarda anlatırken, aynı zamanda bir konu hakkına bilgi sahibi olmak veya iletişim ve etkileşim kurmak için kişiler kendileri de bir başlık oluşturabilmektedir.

Özellikle güncel olayların sıkça tartışıldığı ve bu denli popüler olması sebebiyle hemen hemen her konuda kişilerin yararlanabildiği bir site olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kızlar Soruyor

Kızlar Soruyor, özellikle kadınların kadınsal konularda birbirlerine yardımcı olduğu ve bilgi verdiği bilgi paylaşım platformlarından biri olarak oldukça popülerdir ve kadınlar hakkında hemen hemen her konu bu site sayesinde bulunabilmekte ve öğrenilebilmektedir.

Bu sitedeki mantık, bir sorunu veya merak ettiği bir konu hakkında başlık açan kadınların bu başlığının altında bu konu hakkında aynı dertten mustarip veya bu konu hakkında bilgisi bulunan kadın veya erkeklerin toplanarak bilgi alış verişinde bulunmasıdır.

Özellikle kadınların bir dayanışma platformu olması sebebiyle de diğer platformlardan ayrılan Kızlar Soruyor, kişilerin merak ettikleri konuda oldukça iyi bir etkileşim kurabildiği ve yararlanabildiği bir bilgi paylaşım sitesidir.

E-Ödev

E-Ödev, özellikle öğrenciler için son derece yararlı bir bilgi paylaşım sitesi olarak, kişilerin ödevlerini sorarak bu sorular hakkında bilgi sahibi kişiler tarafından ödev ve sorularının doğru yanıtını alabildiği oldukça önemli bir sitedir.

Bu sitede özellikle bilgi kirliliği olmaması adına site tarafından soru başlığına verilen en iyi ve en doğru yanıt doğrulanarak bu soru için siteyi ziyaret edenlerin de doğru cevabı öğrenebilmesi sağlanmaktadır.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir