1. Anasayfa
 2. Oyun Haberleri

Clash Of Clans 7 Seviye Köy Düzeni

Clash Of Clans 7 Seviye Köy Düzeni
Clash Of Clans 7 Seviye Köy Düzeni

Clash of Clans 7 Seviye köy düzeni en iyi savunma 2023 yılında pek çok oyuncu tarafından merak ediliyor. Çünkü oyuncular her zaman bir saldırı aldıklarında, kaynaklarını mümkün olduğu kadar fazla korumak ister.

Akıllı telefonlar için sunulan çok sayıda strateji oyunu vardır. Bunlardan bir tanesi olan Clash of Clans, günümüzde milyonlarca oyuncu tarafından oynanır. Hızlı bir şekilde gelişmek için kaynaklarınızı nasıl kullandığınız önemlidir.

Eğer saldırılardan fazla kaynak kaybediyorsanız, bu durum gelişmenizi olumsuz etkiler. Bu nedenle ilk seviyelerde nasıl bir köy düzeni kuracağınızı bilirseniz, ilerleyen aşamalarda daha fazla rahat edebilirsiniz. Clash of Clans 7. Seviye köy düzeni en iyi savunma 2023 arıyorsanız, bu başlıkta nelere dikkat etmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Köy Düzeni Nasıl Kurulabilir?

Clash of Clans 7. Seviye köy düzeni en iyi savunma 2023 kurmak istiyorsanız, nelere dikkat edeceğinizi bilerek daha doğru kararlar almanız mümkündür.  Genel anlamda bunlar şu şekilde özetlenebilirler:

 1. Sıçrama Hasarı Veren Binaların İçeride Olması
 2. Top ve Okçu Kulelerinin Surla Çevrilmesi
 3. İki Kat Sur Kurma
 4. İnşaatçıları Uzağa Taşıma

Bunlara dikkat ederseniz, Clash of Clans 7. Seviye köy düzeni en iyi savunma 2023 yılında da iyi bir şekilde kurulabiliyor. Ayrıca bunların dışında savunma binalarınızı ve surlarınızı sürekli üst seviyelere geçirmek öneriliyor. Böylece savunma binaları daha fazla cana ve hasara sahip olarak, daha fazla zarar verebilirler. Savunma binalarının canı artarak daha uzun süre yıkılmadan dayanabilirler.

Sıçrama Hasarı Veren Binaların İçeride Olması

Köyünüze bir düşman saldırıyorsa, okçu binası veya topçular her birime tek tek hasar verir. Bu nedenle daha fazla birime toplu şekilde hasar vermek, kaynaklarınızı daha iyi korumanıza yardımcı oluyor.

Bu nedenle havan topları büyük öneme sahiptir. Zira ateş ettiği zaman hem daha fazla birime zarar vermekte, hem de düşmanları kısa süre durdurmaktadır. Böylece surlarınıza, binalarınıza, toplarınıza ve okçu kulelerinize gelen zararları da bir an durdurabililer. Havan topları mümkün olduğu kadar içerde konumlanmalıdır.

Bunun yanı sıra büyücü kuleleri de sıçrama hasarına sahiptir. Menzili küçük olsa da bu bakımdan daha fazla birime zarar verebilirler. Kısa menzili sebebiyle daha dış konumlarda bulundurulabilirler.

Top ve Okçu Kulelerinin Surla Çevrilmesi

Topçular ve okçu kuleleri tek tek hasar verse de savunmada önemli birimdir. Clash of Clans 7. Seviye köy düzeni en iyi savunma 2023 yılında nasıl olur diyorsanız, daha uzun süre hasar verebilmeleri için etraflarının bir sur ile çevrilmesi önerilir.

Böylece özellikle menzili olan okçu birimler dışında rakipleriniz önce suru kırmak zorunda kalacaktır.

İki Kat Sur Kurma

Tek sur çekildiğinde çoğu kişi güvende hissetse de aslında çok hızlı bir şekilde yıkılabilir. Bu nedenle özellikle savunma birimlerini ikinci bir sur ile çevirmek önerilir. Bu durum daha fazla hasar vermelerine yardımcı olur.

Bununla sınırlı kalmadan okçu gibi birimlerin mesafeli olarak saldırmasını önlemek için de kullanışlıdır. Dilerseniz ilk surun hemen ardına kurabilir, dilerseniz de bir miktar boşluk bırakmayı tercih edebilirsiniz.

İnşaatçıları Uzağa Taşıma

İnşaatçıları uzak köşelere taşıma da Clash of Clans 7. Seviye köy düzeni en iyi savunma 2023 için dikkat edilebilecek unsurlardan biridir. Böylece düşman birimleri yerleştirildikten sonra bazıları buraya yönelebilir. Böylece savunma binalarınıza daha az düşman giderek başarılı bir savunma gerçekleştirilebilir.

Ayrıca düşman kaynaklarınızı alsa bile uzak noktalarda bulunan inşaatçılar, zamanında tüm binaların yok edilmesini önler. Böylece daha fazla kupa kaybetmenizin önüne geçer.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş