1. Anasayfa
 2. Bilgiler

Airpods Sağ Kulaklık Çalışmıyor

Airpods Sağ Kulaklık Çalışmıyor

Airpods Sağ Kulaklık Çalışmıyor – Airpods kulaklık çalışmıyor ise birkaç öneri ile sorunu çözebilirsiniz. Öncelikli olarak hangi kulaklığınızın çalmadığını bakmanız gerekmektedir. Eğer ki tek bir Airpods ses gelmiyor ise

 •  Öncelikli olarak şarj kutusunun tamamen şarj olduğundan emin olunuz.
 •  Her iki Airpods da şarj kutusuna yerleştirip birbiri dakika daha şarj ediniz.
 •  Şarj kutusunu iPhone ya da ipadinizin yanında açınız.
 •  Her 2 Airpods un da şarj olduğundan emin olmak için IPhone veya ipadinizin şarj durumunu kontrol ediniz.
 • Her iki Airpods kulağınıza takınız.
 •  Her iki airport test etmek için bir ses çalışınız.
 •  Eğer iki hala airport çalışmıyor ise sıfırlayınız ya da Apple destek bölümüne ulaşınız.

Teknolojik olarak kablosuz olarak kullanılan bu kulaklık çok fazla sayıda tercih edilen bir kulaklık tipidir. Ses kalitesi olarak oldukça kaliteli bir ses yapısı bulunmaktadır. Ama bazı durumlarda kulaklığın teki ya da ikisi birden çalışmadığı durumlar söz konusu olmaktadır. Eğer ki yukarıdaki yöntemleri denemenize rağmen hâlâ çözüm yolu bulamıyor iseniz Apple desteğe başvurmanız gerekmektedir.

Airpods Tamiri Ne Kadar?

Airpods tamiri için öncelikli olarak birkaç yere danışmakta fayda olacaktır. Bu ürünler genellikle yetkili servisler tarafından tamir edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu ürünlerin belli bir garanti süresi ve kapsamı bulunmaktadır. Ve belli bir uzmanlık alanı gerektirmektedir. Bu sebepten kaynaklı olarak bu tarz bir kulaklığınız var ve çalışma noktasında problem yaşıyor ise yukarıdaki yöntemleri denemiş olmanıza rağmen çalışmıyor ise bir tamire göstermenizde fayda olacaktır. Ama bunun için yetkili kurumlarını ve servislerini seçmeniz gerekmektedir.

Airpods kaliteli ürünlerdir. Bu ürünlerin sadece bilinmeyen bir servis tarafından yapılması üründe geri dönemeyecek bir hasar olmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten kaynaklı olarak bu ürünlerin de kaliteli ürünler olduğunu bildiğimiz için lütfen herhangi bir teknik servisiyle çalışmayınız.

Airpods Kulaklık Tamir Edilir Mi?

Airpods kulaklık tamir edilen bir cihazdır bu anlamda yetkili servisiyle görüşmeniz gerekmektedir. yetkili servis tarafından Alacağınız bir ücret tahmini alın sayfası bulunmaktadır. Buraya girerek tahmini olarak çıkan rakamı da görebilirsiniz. Eğer ki Airpods tek kulaklık ile de çalışmaktadır. Yani burada eğer ki biri çalışıyor ise tek olarak da çalışabilmektedir.

Airpods İçi Nasıl Temizlenir?

Airpods için temizlemek için öncelikli olarak hafifçe ıslatılmış bir bezle silmek sağlıklı olacaktır. Özellikle kullanılan bezin yumuşak kuru ve tüy bırakmayan bir bez olması gerekmektedir. Içi temizlenen bir üründür. Hijyene dikkat edilmesi amacı ile kişi bunu sadece şahsi olarak kullanması gerekmektedir. Bu ürün kesinlikle ortak kullanılmaması gerekmektedir.

Airpods şarj kutusuna yerleştirmeden önce tamamen kuruması gerekmektedir. Tamamen kuruyana kadar bu ürünü kullanmamalıdır da fayda bulunmaktadır. Airport uzun süreli dayanıklı olan bir üründür. Düzgün kullanıldığı takdirde 2-3 yıl boyunca kullanılacaktır.

Airpods Değişim Var Mı?

Airpods değişim olan bir üründür. Firma olarak zaten yetkili ve tek merci olan kurumdur. Burada eğer ki üründe fabrika hatası bir durum söz konusu ise değişim yapılacaktır. Bu üründe aynı zamanda garantili olan ürünlerdir. Garanti süresi ortalama 2 yıl olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle Airpods için 2023 yılına kadar ücretsiz değişim bulunmaktadır. Burada kablosuz kulaklıkta ses sorunu yaşayan kullanıcılar için 3 yıl içerisinde ücretsiz değişim hakkı bulunmaktadır. Firma genellikle bu noktada kendine çok ciddi boyutta bir güven duymaktadır. Sizin de Airpods ses sorunu var ise değişim sağlayabilirsiniz. Bunun için 3 yıllık süreyi geçmemiş olmanız gerekmektedir.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (2)