1. Anasayfa
 2. Mobil Haberler

Apple Watch Android Telefona Bağlanır Mı?

Apple Watch Android Telefona Bağlanır Mı?
Modem Şifresi Nerde Yazar?

Apple Watch Android telefona bağlanır mı? Diyorsanız, bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız ve yeni bir akıllı saat satın almak üzereyseniz, Apple Watch kullanıp kullanamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Hepimiz Android’i seviyoruz, ancak dürüst olmak gerekirse Apple, akıllı saat pazarında Android’in çok ilerisinde.

Apple Watch arayüzü ilk başta kafa karıştırırken, üçüncü ve dördüncü nesil Apple Watch’lar daha rafine ve basit bir arayüze sahipti ve bilekte harika görünen çerçevesiz ekran teknolojisini tanıttı. Wear OS ve Galaxy Watch, yukarıda belirtildiği gibi bazı harika özelliklere sahiptir, ancak genel olarak Apple Watch’lar, en yakın rakiplerinden daha uzun pil ömrüne ve kullanışlı özelliklere sahiptir.

Apple Watch Android Eşleştirme

Apple Watch Android eşleştirme yapmak için önce Apple Watch’unuzu iPhone’unuzla eşleştirmeniz gerekir. Ardından, iPhone’unuzu uçak moduna almanız gerekir. Bundan sonra, SIM kartı çıkarın ve aynı SIM kartı Android telefonunuza takın ve güçlü bir LTE sinyali bulun. Ancak bu işlemin doğru sonuçlar vermeyebileceğini belirtmek gerekir. Apple Watch Android’e bağlamak için şu adımları izleyin:

 • Apple Watch iPhone’unuzdan kurun.
 • Her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için bir veya iki deneme araması yapın.
 • Bağlantıyı kesmek için iPhone uçak moduna alın. Veya kapatın.
 • Apple Watch kapatın.
 • iPhone SIM kartınızı Android telefonunuza takın ve cihazı açın.
 • Apple Watch açın.
 • Apple Watch çıkış bildiriminin kaybolmasını bekleyin.

Bu işlemler uzun sürebilir. Biraz araştırma yapabilir ve bazı küçük işlemler yapabilirsiniz.

Apple Watch Android Kullanımı

Apple Watch Android kullanımı adımlar doğru ilerletildiğinde başarılabilir olmaktadır. Ancak bunun için biraz uğraşmanız gerektiğini söylemek doğru olacaktır. Oturum açtıktan sonra, arama yapmak ve almak ve bazı temel işlevleri gerçekleştirmek için Siri’yi kullanabilmeniz gerekir. İki cihaz doğrudan iletişim kurmaz. Bunun yerine, iletişim kurmak için aynı ağı kullanırlar, dolayısıyla bu yöntem yalnızca temel işlevsellik sunar. Apple Watch’unuzdaki gelişmiş özelliklerin hiçbirini kullanamazsınız.

Dolayısıyla Android telefonunuzda Saat uygulamasına erişemediğiniz için yalnızca arama yapabilir, arama alabilir ve Siri’ye birkaç temel soru sorabilirsiniz. Ek olarak Android telefonunuzda değil, SIM kartınızda kayıtlı adlarla sesli komutları kullandığınız sürece arama yapabilirsiniz.

Apple Watch Android Telefona Bağlanır Mı
Apple Watch Android Telefona Bağlanır Mı 2023

Apple Watch Android İle Uyumlu Mu?

2023 Apple Watch Android ile uyumlu mu? Kısacası Apple Watch’u Android telefonlarla kullanamazsınız. Watch cihazları ve Android akıllı telefon arasında resmi bir uyumluluk yoktur. Watch Series 3’ü kullanmak için en son iOS sürümüne sahip telefon gerekmektedir. Apple Watch Series 3 (GPS) veya önceki Apple Watch modellerini kullanmak için en son iOS sürümüne sahip bir iPhone 5s veya sonraki birine ihtiyacınız vardır. Apple Watch, Android telefonlarla kullanılamaz.

Google Play Store’da Android kullanıcıları için resmi bir uygulama bulunmamaktadır. Android telefon, Apple Watch ile senkronize edilemiyor. Uyumsuzluğu zorlamak için Apple, iPhone ile Apple Watch arasındaki basit bir Bluetooth bağlantısı üzerinden alınan bilgileri şifreler.

Apple Watch Android İle Kullanılır Mı

Apple Watch bir Android ile kullanılır mı? Akıllı saat pazarına geç girmiştir. Ancak Apple Watch şu anda dünyanın en çok satan akıllı saattir. Daha da ilginci Apple CEO’su Tim Cook’un Apple’ın dünyanın en iyi saat üreticisi olabileceği yönündeki açıklaması. Nadiren değil, birçok Android kullanıcısı bu ürünle ilgileniyor. Ancak Apple Watch’u bir Android akıllı telefonla kullanabilir miyim? Apple Watch’u Android telefona nasıl bağlarım? Herkesin sorduğu soru bu.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 1
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir