1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Arıza

DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?

DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?
DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?

Tüm sorunlar ve hatalar gibi, DSL bağlantısı yok ne demek? sorunu aniden ortaya çıkıyor. Ayrıca, bilgisayarınızda yapabileceğiniz pek bir şey olmadığı için çok sinir bozucu bir sorundur. Hele kablo, modem, bağlantı gibi kavramlara yabancıysanız bu aşılmaz bir iş gibi görünebilir. Ancak endişelenmeyin, DSL bağlantısı olmaması sorununa basit ve kullanımı kolay çözümler var.

Türk Telekom, Türknet, Dsmart, Vodafone, Turkcell Superonline tüm ISP’lerin karşılaşabileceği bir sorundur. Bu nedenle, sorun giderme yöntemlerini bilmek ve bunları her zaman akılda tutmak faydalıdır. DSL bağlantısı sorunu, WiFi modem ve ona bağlı kablolardan kaynaklanabileceğinden, kullanıcı bu sorunu kolayca çözebilir.

DSL veya Ewan Bağlantısı Yok

Wi-Fi modeminize bağlı kablolar, Ewan bağlantısı yok sorununa neden olabilir. Bu nedenle, DSL bağlantısını sağlayan telefon hattından geçen modeme bağlı tüm kabloları kontrol etmek ve herhangi bir sorun varsa yeni bir kablo ile bağlantıyı güçlendirmek iyi bir fikirdir. Yeni kablo gereksinimleri için ISP’niz ile iletişime geçin. Yama kablolarını kontrol ettikten sonra sorun devam ederse, cihazları yeniden başlatmak için daha basit ama daha etkili sorun giderme prosedürünü uygulayın.

Bilgisayarınızı ve modeminizi kapatın ve bir süre kapalı bırakın. Tekrar açmak, cihazlarınızın tekrar çalışmasını sağlar ve küçük sorunlar giderilir. Virüsten koruma yazılımınız, olası sanal tehditler nedeniyle DSL bağlantınızın kesilmesine neden olabilir. Ardından, virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakın ve sorunun hala görünüp görünmediğine bakın. “bağlantı yok” sorunu çözüldüyse, başka bir antivirüs yazılımı denemek isteyebilirsiniz.

Modem DSL Bağlantısı Yok

Windows işletim sistemi sorun gidericisi birçok sorunu çözebilir. Modem DSL bağlantısı hatası için, Ayarlar sayfasında “Ağ sorunlarını bul ve düzelt” araması yaparak aracı çalıştırın. İşletim sistemi ile ilgili bir problem varsa bu şekilde çözülecektir. Bağlantı kablolarında sorun yoksa ve Wi-Fi modeminizin üzerindeki DSL LED’i yanıyorsa, sorun internete bağlanmaya çalıştığınız cihazdan kaynaklanıyor olabilir.

Modem yeniden başlatıldıktan sonra, aynı modemi başka bir aygıtta kullanarak İnternet’e bağlanmayı deneyin. İnternete sorunsuz bağlanırsanız “DSL bağlantısı yok” sorunu ile karşılaşmazsınız. Filtreler, telefon hattı ile çalışan DSL, harici faks, alarm sistemleri, uydu sistemleri gibi diğer tüm cihazlarda kullanılabilir. Ancak, DSL bağlantısına filtre uygulamadan hattın doğrudan modeme bağlı olduğundan emin olun. DSL filtrelerinin bağlantınızı bozduğu bilinmektedir.

Türk Telekom DSL Bağlantısı Yok

Türk Telekom DSL bağlantısı hatasıhayatımızın merkezinde yer alsa da ara sıra bağlantı sorunları yaşanabilmektedir. Oturum açmanızı engelleyen birçok farklı sorundan bahsedebiliriz. Bu bağlantı sorunlarından bazıları kolayca düzeltilebilir. Ancak bazı sorunları çözmek, üstesinden gelebileceğinizden çok daha karmaşık olabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel yardım almak önemlidir. Bu nedenle sorun, gerekli teknik bilgiye sahip bir kişi tarafından kolayca giderilir.

Kablolu İnternet erişimi sağlayan modemler, bir DSL bağlantısı gerektirir. Ortaya çıkabilecek ana bağlantı sorunlarından biri DSL olmadan bağlantı sorunudur. Hem internet verisi hem de ses verisi taşıyan bu bağlantıda yaşanan sorunların nedenlerini kapsamlı bir şekilde araştırabiliyoruz. Yazımızda ayrıca bu soruna yol açan nedenler hakkında bilgi vereceğiz.

DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?
DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?

Wifi DSL Bağlantısı Yok Ne Demek?

Wifi DSL bağlantısı yok ne demek? Sorunun nedenleri farklı olsa da çözme yöntemleri de farklıdır. DSL bağlantınızla ilgili sorun yaşıyorsanız endişelenmeyin. Bu sorunu çözmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır. Ancak bu bağlantı sorununun ne olduğundan ve nasıl çözüleceğinden bahsetmeden önce ADSL nedir sorusunun cevabının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu şekilde çözmeye çalıştığınız sorunu daha iyi anlayabilirsiniz.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir