1. Anasayfa
 2. Bilgiler

İnstagram Biyografi Müzik Çalar Şekli

İnstagram Biyografi Müzik Çalar Şekli
İnstagram Biyografi Müzik Çalar Şekli

İnstagram Biyografi Müzik Çalar Şekli nasıl yapılır? Instagram’da kişiler profillerine bazı öğeler ekleyebilirler. Müzik de bunlardan bir tanesidir. Eğer farklı ve ilgi çekici bir profile sahip olmak istiyorsanız siz de bundan yararlanabilirsiniz.

Her ne kadar bu işlemler kolay olsa da daha önce yapmayan kişiler tarafından soru işareti ile karşılanır. Müzik çalar kopyala yapıştır kolay gibi dursa aşağıdaki adımları takip ederseniz, dakikalar içerisinde kopyala-yapıştıra gerek kalmadan tamamlayabilirsiniz:

 1. Instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ alt köşeden hesabın profilini açın.
 3. Profili düzenle üzerine dokunun.
 4. Görünen müzik seçeneğine dokunun.
 5. Bir şarkı arayın ve başlık verin.

Bu adımları takip ederek kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Ancak sadece müzik simgesi kopyala yapmak istiyorsanız, sadece farklı sembolleri inceleyip bir tanesi kopyalanmalıdır. Ardından da profil bölümüne yerleştirebilirsiniz.

Instagram Reel Videolarına Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram, Reels özelliğini çok da uzun olmayan bir tarihte yayınlamıştır. Buna karşılık platform içerisinde oldukça sevilmiştir. Reels, Instagram’da müzik dahil içerik yayınlamanın en kolay yollarından biridir. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

 1. Instagram ana sayfasının sağ üst kısmındaki + işaretine dokunun.
 2. Sayfanın altındaki Makaraları kaydırın.
 3. Soldaki Müzik simgesini seçin.
 4. Reels’e eklemek istediğiniz müzik parçasını seçin.
 5. Ekranın altındaki kaydırıcıyı ayarlayın. Şarkının Reels için kullandığınız bölümünü seçin.

Böylece tüm işlemler de tamamlanır. Reel’inizi kaydetmeden önce müzik eklemeyi unutursanız endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü Instagram Reel’i kaydetmeden önce veya sonra müzik eklemenizi sağlar. Bu adımları takip ederek işlemleri kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

Her ne kadar Instagram biyografi müzik çalar şekilleri oluşturmak zor gibi dursa da oldukça kolaydır. Yukarıda verdiğimiz iki seçeneği takip ederek ister bir müzik ekleyip isterseniz de sadece sembol koyabilirsiniz.

Eğer müzik çalar sembolü kopyala için uygun simgeler arıyorsanız internette yapacağınız bir araştırma ile birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra hikayelerinize müzik ekleyerek, daha etkili bir hesap olabilirsiniz:

 1. Telefonun video kütüphanesinden Instagram’a bir yükleme yapın veya Instagram’da yeni bir video çekin.
 2. Video tamamlandığı zaman müzik eklenir. Bunun için üst menüde yer alan ses simgesine dokunursanız, orijinal video sesi kapatılabilir.
 3. Ardından Instagram hikayelerine GIF ve emoji eklemek için kullanılan medya simgesine dokunun. Burada görülen müzik etiketini seçin.
 4. Bir müzik seçin. Sonrasında müzik parçası videonuza uyacak biçimde, otomatik şekilde otomatik ayarlanır.

Böylece tüm işlemler de tamamlanır.

İnstagram Biyografi Müzik Çalar Şekli
İnstagram Biyografi Müzik Çalar Şekli

Instagram Biyografisine Ne Yazabilirim?

Instagram biyografisine ne yazabilirim diyen pek çok kişi vardır. Zira bu alan kişiler hakkında bilgi verir. Bu alan,

 1. Profil fotoğrafı,
 2. Kullanıcı adı ve isim,
 3. Açıklama,
 4. Tıklanabilir URL,
 5. İşletme kategorisi gibi bölümlerden meydana gelir.

Özellikle açıklama kısmını doğru yazmak, sizin hakkınızda insanlara ayrıntılı bilgi verebilir. Eğer Instagram biyografisine ne yazabilirim diyorsanız şunları değerlendirebilirsiniz:

 1. Kim olduğunuz
 2. Hobileriniz veya sevdiğiniz şeyler
 3. İletişim bilgileriniz
 4. Call-to-Action eylemleri

Biyografiye ekleyeceğiniz şeylerin, platformu kullanım amacınıza ve gerçek hayatta ne yaptığınıza göre belirlenmesi önerilir. Örnek olarak bir işletmeyseniz kurumsal bir Instagram hesabı açarak işletmenizin iletişim bilgileri verilebilir. İşletme olarak kim olduğunuz de aynı şekilde belirtilebilir.

Şayet Influencer’sanız, call-to-action butonları ile hayran kitlelerinizi harekete geçmeye ikna etmeye çalışabilirsiniz. Eğer normal bir Instagram kullanıcısıysanız hobilerinizi, sevdiğiniz şeyleri, kim olduğunuzu belirtebilirsiniz.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş