e
sv

Bilgisayar Arızaları ve Çözümleri

562 Okunma
bilgisayar arızaları
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu makalemizde Bilgisayar Arızaları ve Çözümleri anlatacağız. Aşağıda sizin için açıkladık. Diğer makalelerimize de göz atmayı unutmayın.

Bilgisayar Arızaları ve Çözümleri

Ekran donma

Bu sorun, sıklıkla yazılım sorunlarından kaynaklanır ve yeniden başlatma veya sistem güncellemesi gibi basit çözümlerle çözülebilirler.

Sistem yavaşlama

Bu sorun sıklıkla disk alanı dolu olduğunda veya virüs bulunduğunda oluşur ve disk temizleme veya antivirüs programı kullanma gibi yollarla çözülebilirler.

Sistem yavaşlaması ile makalemize göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bağlantı sorunları

Bu sorun, internet bağlantısının yavaş olduğu veya modem veya router gibi donanım sorunlarından kaynaklanabilirler ve modem/router’ı yeniden başlatma veya donanım güncellemesi gibi yollarla çözülebilirler.

Bilgisayar Arızaları ve Çözümleri Yazılım hataları

Bu sorun, sıklıkla yazılımın yanlış yapılandırılmasından veya güncellemelere uygun olmamasından kaynaklanır. Yazılımın yeniden yüklenmesi veya güncellenmesi gibi yollarla çözülebilirler.

Microsoft Önerilen sorun giderme yazılımı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Donanım arızaları

Bu sorun en çok karşılaşılan Bilgisayar Arızaları ve Çözümleri içinden bir tanesidir. Sıklıkla hard disk, RAM veya ekran kartı gibi donanımlarda meydana gelir. Donanımın değiştirilmesi veya tamir edilmesi gibi yollarla çözülebilirler.

Her bir sorunun çözümü farklıdır. Daha ayrıntılı bir çözüm için bilgisayarın belirtilen sorunlarının türüne göre bir teknik desteğe başvurmanız önerilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • İnternet Kablosu Nasıl Bağlanır? – TeknoInfo
  9 ay önce

  […] Bilgisayar Arızaları ve Çözümleri adlı makalemiz de ilginizi çekebilir. […]

  yorum beğen