1. Anasayfa
 2. Bilgiler

Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız

Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız
Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız

Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız – Desen kilidi kırma nasıl yapılır? Telefonlarımıza güvenlik için ekran kilidi, tuş kilidi ya da desen kilidi koyuyoruz. Ancak bazı durumlarda insanlar kendi koydukları şifreyi unutabilmektedir. Zira günümüzde dijital ortamlarda kullanılan çok sayıda parola mevcuttur. Her ne kadar format atmak bunu sıfırlayacak olsa da insanlar mevcut bilgilerini yedeklemeden önce bunu gerçekleştirmek istemez.

Bu gibi bir durumda ne yapacağınızı düşünüyorsanız, desen unuttum özelliğini kullanabilirsiniz. Android 4.4 ve önceki sürümlerde çalışan bazı Android cihazları, dahili bir unutulmuş desen özelliği ile geliyorlar. Bu, kullanıcıların Google kimliklerini ve şifrelerini kullanarak cihazın kilidini kolayca açmasına olanak tanır. Android unutulmuş kalıp kilidini açmak için izlemeniz gereken adımları aşağıda listeledik:

 1. 5 defa yanlış şifre girdiğinizde ekrana “deseni unuttum” seçeneği çıkar.
 2. Bu özellik geldiğinde üzerine dokunun.
 3. Cihazın kilidini açmak için güvenlik sorusunu mu yoksa Google hesabını mı kullanmak istediğinizi seçmek için başka bir ekrana yönlendirilirsiniz.
 4. Google hesabı ayrıntılarını girin seçip ve ayrıntıları girin. Deseni sıfırlamanız istenecektir.
 5. Yeni kalıp kilidini ayarlamayı tamamladığınızda, yeni kalıpla cihazınıza kolayca erişebilirsiniz.

Böylece telefon desen kilidi kırma da yapabilirsiniz. Ancak Android deseninin kilidini açmanın bu yolu, yalnızca Android 4.4 veya önceki sürümleri çalıştıran telefonlarda çalışır.

Uygulamalar ile Desen Kilidi Kırma

Günümüzde gerek bilgisayarlarda gerekse akıllı telefonlarda kullanılan pek çok uygulama var. Her geçen gün bunlara yenileri ekleniyor. Her birinin özellikleri diğerlerine göre değişiyor. Bunların arasında desen kilidini açmaya yönelik olanlar da vardır.

Bu kapsamda tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek vardır. Telefonda veriler silinmeden desen kilidini kırmak açmak istiyorsanız bunları inceleyiy, kullanın. Ancak bunların bir güvenlik sorunu oluşturabileceğini de unutmamanız gerekir.

Bu bakımdan ekran şifresini unuttum diyorsanız, teknik servis ile iletişime geçin. Eğer durumu ayrıntılı olarak açıklar ve format atmadan çözüm aradığınızı söylerseniz, kısa süre içerisinde istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Instagram Story Arka Plan Rengi Değiştirme ( Resimli Anlatım ) yazına göz atın.

Tuş Kilidi Nasıl Açılır?

Telefonunuza bir şifre koymuşsanız bunu unutmanız oldukça normaldir. Zira insanlar genellikle diğer kişiler tarafından çözülemeyecek şifreler koyar. Sıklıkla tanıdıklarının tahmin etmemesi için farklı rakamlar, desenler oluşturabilirler. Bazen insanlar ne koyduklarını unutabilirler.

Her ne kadar format atmak çözüm olsa da bu durum cihazdaki bilgilerin de silinmesine yol açar. Ekran kilidi kırma formatsız yöntemler bu nedenle sıklıkla inceleniyorlar.

Eğer telefon şifresi nasıl kırılır formatsız diyorsanız, farklı uygulamaları inceleyip, aralarından size en uygun olanını tercih edip kullanabilirsiniz. Ancak desende olduğu gibi bu tür aplikasyonların bir güvenlik sorunu oluşturabileceğini unutmamanız gerekir.

Bu bakımdan tuş kilidi yerleştirmişseniz lakin bunu unutmuşsanız, teknik servis ile iletişime geçmelisiniz.

Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız
Telefon Desen Kilidi Kırma Formatsız

Üçüncü Taraf Uygulamasıyla Kilitlenen Cihazlar

Her ne kadar akıllı telefonlar kendi içinde şifreleme seçenekleri sunsa da birçok kişi üçüncü taraf uygulamalarını tercih eder. Bu durumda da kişiler koymuş oldukları şifreleri unutabilirler.

Cihazınızı kilitlemek için üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatarak kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede cihaza herhangi bir zarar vermeden ilgili uygulamadan kurtulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra teknik servis ile iletişime geçin ve aynı şekilde çözüm isteyin.

Akıllı Kilit Açma Özelliği

Günümüzde bazı akıllı cihazlarda akıllı kilit açma özelliği vardır. Eğer daha önce bunu aktif hale getirmişseniz ve sonradan şifrenizi unutmuşsanız, tuş kilidi kırma için bunu da kullanabilirsiniz. Bu sayede tanımlamış olduğunuz yönteme göre telefonu açabilirsiniz.


Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (2)